בעקבות המתקפה של גפני: רבנים דת"ל במכתב חיזוק לאורי אריאל

בעקבות המתקפה החריפה של ח"כ גפני נגדו: בכירי הרבנים בציונות הדתית במכתב חיזוק לשר החקלאות

הרבנים הדתיים לאומיים מחזקים את אורי אריאל: בעקבות המתקפה החריפה שספג שר החקלאות מח"כ משה גפני, פרסמו בכירי הרבנים בציונות הדתית מכתב תמיכה בשר המותקף.

"בימים אלו, לנוכח התערבות בין לאומית במתרחש בחצרות הר קודשנו, האפליה ורמיסת זכויות בסיסיות במקום הקדוש – הרינו מחזקים את ידך על עלייתך להר הקודש, כשר בממשלת ישראל, בטהרה, למקומות המותרים…הדבר מבטא באופן ממלכתי את היות 'הר הבית' המקום המקודש ביותר לעם ישראל. 'אל תירא ואל תחת', ובעזרת ה', בזכות דרישת המקום הקדוש, נזכה לראות בנחמת ציון ובבניין ירושלים", נאמר במכתב.

על המכתב חתומים, בין היתר: הרב דב ליאור – רב העיר קרית ארבע־חברון, הרב נחום אליעזר רבינוביץ, ועוד. בנוסף, חתמו על המכתב גם רבנים שאינם עולים להר הבית, דוגמת הרב חיים דרוקמן ואחרים.

כזכור, בשבוע שעבר התפתח עימות סוער בין יושב ראש ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, לבין שר החקלאות, אורי אריאל מהבית היהודי, בגלל עלייתו של האחרון להר הבית. גפני טען כי אריאל עושה נזק מדיני לישראל.

[soundcloud url="https://api.soundcloud.com/tracks/224270521"]

"אני מוחה על זה שהוא עולה להר הבית", זעם גפני בועדת הכספים, "אני חושב שאין בזה הגיון מבחינה מדינית, אני חושב שהוא לא מתפקד כשר החקלאות. שיתפקד כשר החקלאות וידאג לארץ ישראל כשר החקלאות ולא בעלייה להר הבית".
[vimeo 139575198 w=500 h=500]

Record_2015_09_17_14_44_15_936 from Kooker on Vimeo.

גורמים בבית היהודי מסרו בתגובה על הדברים כי "עדיף שבמקום להתעסק בענייני אחרים, חבר הכנסת משה גפני יעסוק במה שהוא יודע לעשות הכי טוב – 'לשנורר'".

אריאל עצמו אמר בראיון לגל"צ: "אמרתי לראש הממשלה, בנימין נתניהו, שהמצב שבו יהודים לא יכולים לעלות בנחת להר הבית הוא בלתי מתקבל על הדעת".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. חחח הביאו תרנגולות לבית המקדש…………
    חייב כרת רשע מנוול

    חיים |
    הגב