בעקבות הנאום: מנדלבליט זועם על השר בנט

זעם במערכת המשפטית על דבריו של השר בנט שהשווה בין הפרקליט הצבאי הראשי למנהיג חמאס יחיא סינוואר

זעם במערכת המשפטית בשעות האחרונות על דבריו של השר בנט שהשווה בין הפרקליט הצבאי הראשי למנהיג חמאס יחיא סינוואר.

גורמים משפטיים בכירים: "בנט גרם נזק רב למעמדו של הפרקליט. לא ייתכן שהוא משווה בין משפטן רב זכויות לארכי מחבל. הוא חייב לחזור בו מיד מאמירה זו".

מטעם היועץ המשפטי לממשלה נמסרה ההודעה הבאה: "בהמשך לדבריו של שר החינוך במסיבת העיתונאים הבוקר בכנסת, לפיהם 'הלוחמים שלנו פוחדים יותר מהפרקליט הצבאי מאשר מיחיא סינוואר', מבקש היועץ המשפטי לממשלה, האלוף (במילואים) ד"ר אביחי מנדלבליט, להבהיר כי אין שחר לדברים.

"כמי ששימש עצמו בתפקיד הפרקליט הצבאי הראשי משך שבע שנים, כולל במהלך מלחמת לבנון השנייה ומבצע "עופרת יצוקה", מבקש ד"ר מנדלבליט להדגיש כי עמידה בהוראות הדין, גם בשעת לחימה, היא מקור עוצמה לצה"ל, למפקדיו ולחייליו. קציני הפרקליטות הצבאית פועלים שכם אל שכם יחד עם המפקדים, למען המטרה המשותפת של השגת יעדי הלחימה".

היועמ"ש הוסיף וכתב: "הפרקליטות הצבאית, בראשותו של הפצ"ר אלוף שרון אפק, פועלת ללא לאות על מנת להעמיד לרשות צה"ל את המעטפת המשפטית הדרושה להפעלת עוצמתו הצבאית בכדי להכריע את אויבנו, תוך עמידה בהוראות הדין. היועץ המשפטי לממשלה מגבה באופן מלא את מלאכתם החשובה, המהווה חלק בלתי נפרד מהחוסן הלאומי של מדינת ישראל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.