"בעקבות העינויים – הנער ניסה להתאבד"

אחד החשודים בפיגוע הטרור היהודי בכפר דומא ניסה לשים קץ לחייו במהלך מעצרו – כך נחשף היום (ראשון) בדיון בהארכת מעצרם של החשודים בבית משפט השלום בפתח תקווה. החשוד העלה בדיון טענות נגד האופן שבו הוא נחקר. בדיון התברר כי הוא ניסה לחתוך ורידים {הטרור היהודי}

אחד החשודים בפיגוע הטרור היהודי בכפר דומא ניסה לשים קץ לחייו במהלך מעצרו – כך נחשף היום (ראשון) בדיון בהארכת מעצרם של החשודים בבית משפט השלום בפתח תקווה. החשוד העלה בדיון טענות נגד האופן שבו הוא נחקר. בדיון התברר כי הוא ניסה לחתוך ורידים.

החשוד סיפר לעורכי דינו כי ניסה לשים קץ לחייו: העצור סיפר כי עונה במהלך החקירה והביע רצון למות. "תנו לי רעל. אני לא יכול יותר", אמר.

הנער הציג את הסימנים בדיון בפני בית המשפט. בעקבות הדברים נבדק הנער בידי הפסיכיאטר המחוזי אשר הורה להציב השגחה צמודה עליו וקבע כי הוא נמצא בלחץ נפשי כתוצאה מהחקירה. עוד התברר כי הוא מטופל בכדורים בידי רופא בית המעצר בשל קושי בשינה כתוצאה מהחקירות והעינויים.

הנער המשיך וביקש טיפול רפואי לגב בשל המתיחות והעינויים, ופרץ בבכי תוך שהוא אומר "אני לא יכול יותר".

F120304ASY01

השופט אמר שישמע בדיון את טענות עורך דינו, אך הנער שעדיין היה תחת איסור מפגש עם עורך דין ענה כי "העורך דין לא יודע מה עושים לי. זה לילה שלם של התעללות. אמרתי להם 'תהרגו אותי, תביאו לי רעל', אני מתחנן כבוד השופט, אני לא יכול יותר.

"האם לבית המשפט יש דרך לשלוט על החקירה? עושים ממני קשת מהידיים ושמים אותי הפוך עד שנשרפות לי הידיים. אני מרגיש כאילו שורפים אותי עם מצית. כל יום זה עולה רמה ואני לא יודע מה יהיה מחר".

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו, המייצג את החשוד, מסר בתגובה: "נראה בבירור כי נעשה נסיון אובדני והכל בעקבות אותם עינויים שהוא עבר בחקירות השב"כ". לדבריו, "זה דבר מזעזע שצריך להדאיג אותנו שמערכת המשפט היא שלובת זרועות עם הפרקליטות המשטרה והשב"כ". בארגון הוסיפו כי מדובר בגילויים מזעזעים ונוראים, אם כי בשב"כ טענו בשבוע האחרון כי החקירות נעשות על פי החוק וכי הטענות לעינויים הן "מסע השמצה".

משירות הביטחון הכללי נמסר כי הארגון הינו ממלכתי וכל פעולותיו מבוצעות על פי דין. "חקירות השב״כ מתנהלות בהתאם להוראות החוק והפסיקה, ונתונות לפיקוח היועמ״ש לממשלה, פרקליטות המדינה ובתי המשפט. הטענה כאילו אחד מהעצורים ניסה להתאבד-משוללת כל יסוד!".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לא מאמינה לאף מילה של השב"כ.
    מענים אותו וזה על פי חוק!
    מ ז ע ז ע !

    א |
    הגב