בעקבות העקב: משרד הכלכלה מזהיר את אל על

בעקבות פניית שר הכלכלה אריה דרעי אמש אל נציבת שוויון הזדמנויות בעבודה במשרד הכלכלה, ודרישתו מאל על שלא יכפו על הדיילות לנעול נעלי עקב, משרד הכלכלה שיגר התרעה לאל על בנושא

בעקבות פניית שר הכלכלה אריה דרעי אמש  אל נציבת שוויון הזדמנויות בעבודה במשרד הכלכלה, ודרישתו מאל על שלא יכפו על הדיילות לנעול נעלי עקב,   עו"ד ציונה קניג יאיר, שיגרה הבוקר עו"ד שירי לב-רן לביא, נציבת שוויין הזדמנויות עבודה אזורית – מחוז ת"א והמרכז, מכתב אל מר. דוד מימון, מנכ"ל אל על.

במכתבה, מעלה עו"ד לב-רן מספר טענות המעלות חשש להפליה לכאורה מחמת מגדר בתנאי העבודה, על רקע הנחיית "אל על לדיילות החברה ממנה עולה דרישה להאריך את משך נעילת הנעליים ה"ייצוגיות" – דהיינו נעלי עקב – עד לאחר שהנוסעים יסיימו להתיישב במקומותיהם.

בין השאר, כותבת הנציבה במכתבה:  "הוראת סעיף 2(א) לחוק שוויון הזדמנויות בעבודה, תשמ"ח-1988 (להלן: "החוק"), קובעת כי לא יפלה מעביד בין עובדיו מחמת מינם בין היתר בתנאי עבודה."

 

. עוד כותבת:    "על פניו בנסיבות המתוארות לעיל, הנחית החברה מעלה חשד לאפליה לכאורה, בתנאי עבודה מחמת מגדר. " "דרישת מעסיק, המחייבת עובדות לנעול נעלי עקב במהלך העבודה, מבלי שהדבר מתחייב מאופי או מהות התפקיד ), מדגישה תפישה מגדרית שלילית של עובדות החברה.    "נורמות התנהגות הבנויות על סטריאוטיפים (…) אינן רק בבחינת אפליה בתנאי העבודה של העובדות, אלא משמעותן לקיחת חלק בעיצוב האישה כאובייקט . נורמות מסוג זה מקבעות את המעמד החברתי הנחות של נשים, המשפיע על מעמדן בשוק העבודה וחוזר חלילה. זאת לצד פגיעה פיזית אפשרית הטמונה בנעילת נעלי עקב.

. לסיום היא כותבת: "כאמור, על פניו, ההנחיה כפי שפורסמה, הינה קביעת תנאי שאינו מן העניין ולפיכך מנוגדת, לכאורה, לחוק.

.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.