בעקבות הפיגוע: החיילים 'עצרו' את מרדכי בן דוד ופריד במחסום (וידאו)

גדולי הזמר החסידי תיכננו לעלות לקבר יוסף כניסתם בוטלה בעקבות הפיגוע בצומת תפוח – וידיאו

כוכבי הזמר החסידי מרדכי בן דוד ואברהם פריד שנמצאים בישראל לרגל מסע הופעות בארץ, לא הורשו להיכנס הלילה (ב') לקבר יוסף  בעקבות התקרית שאירעה הלילה בצומת תפוח. בן דוד ופריד שהו באוטובוס ממוגן אליהם הצטרפו עוד עשרות מתפללים. אולם, כשהגיעו למחסום הצבאי הסמוך לצומת תפוח, החיילים הודיעו להם כי הם לא יורשו להיכנס לתוככי קבר יוסף בשל ניסיון הפיגוע שאירע אמש בצומת תפוח בו נהרג מחבל שהגיע חמוש אל מול החיילים.

מי שהצליחו להיכנס הוא הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ, הרב הראשי לצה"ל תא"ל הרב רפי פרץ ורב הכותל המערבי הרב שמואל רבינוביץ'.

ברגע שנודע על הפיגוע בצומת תפוח, נסע הרמטכ"ל לזירה כדי לפקד על הכוחות בשטח ולשוחח עם קציני החטיבה.

"זו כמובן אכזבה גדולה לא רק ברמה האישית אלא גם ברמה הציבורית", אמר מסיקה. "חשוב לציין שקבר יוסף נמצא תחת ריבונות ישראלית גם על פי הסכמי אוסלו וחבל שעלינו להיכנס כגנבים בלילה. צר לי מאוד שכל אירוע מבהיל מערער את המערכת במקום להראות חוסן אל מול המפגעים, ולהמשיך את שגרת החיים".

"פיגועים לא ירתיעו אותנו", הבהיר ראש המועצה, "תושבי השומרון חזקים אל מול אירועי הטרור הקורים כאן לצערי דבר יום ביומו. אני מבקש לאחל החלמה מהירה לפצוע חייל צה"ל ולהודות לחיילי צה"ל על עמידתם האיתנה כאן בכל יום ויום למען תושבי השומרון ותושבי מדינת ישראל".

במהלך הלילה הגיע מחבל חמוש באקדח לצומת תפוח. המחבל פתח בירי לעבר הלוחמים המוצבים במחסום. לוחם משמר הגבול ולוחם צה״ל הסתערו והשיבו בירי לעבר המחבל, עד שנוטרל. במהלך חילופי האש, נפצע לוחם נוסף ברגלו ופונה לבית חולים בהכרה מלאה. מצבו מוגדר קל. מיד לאחר האירוע, הגיעו לזירה כוחות נוספים של משמר הגבול וצה״ל.

מפקד משמר הגבול, ניצב עמוס יעקב, הגיע למחסום כדי לשמוע מפי הלוחמים על השתלשלות האירוע. מאוחר יותר, ביקר את הלוחם שנפצע בבית החולים בילינסון. "ביצעתם את המשימה על הצד הטוב ביותר", אמר. "הפגנתם נחישות, מקצועיות ואומץ לב. זה בדיוק מה שמצופה מלוחם משמר הגבול".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. צריך קצת להירגע מהמשיחיות שלנו אחרי הזמרים ואליל הזמר.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב