מחאה בגבעת שאול: הטובלים החזירו לרב את המנויים

בעקבות החלטת גבאי המקווה בגבעת שאול להפקיע את המחירים בכניסה למקווה השכונתי, התארגנו מאות אברכים תושבי האזור והשיבו את את כרטיסי המנוי שלהם לרב בית הכנסת

בעקבות החלטת גבאי המקווה בגבעת שאול להפקיע את המחירים בכניסה למקווה השכונתי, התארגנו מאות אברכים תושבי האזור והשיבו את את כרטיסי המנוי שלהם לרב בית הכנסת "באב"ד"  – הרב טננבוים – שאחראי בין היתר על מבנה הציבור ומקווה הטהרה בשכונת גבעת שאול.

בבוקר יום שישי, נדהמו הרוחצים במקווה לגלות כי מחיר הכניסה למקווה הועלה ל-20 שקלים, עד מהרה פשטה השמועה והדיונים באיזור המקווה סביב סוגיית הפקעת המחירים הביאו את ציבור האברכים להתכנס יחדיו ולעלות למעונו של רב השכונה. תושבי השכונה החליטו בעיצה אחת להשיב את כרטיסי המנוי לרב בית הכנסת עד להשבת המחירים לקדמותם.

דוברו של יו"ר ועדת הכספים ירח טוקר שעבר במקום תיעד את המודעה שנתלתה בכניסה למקווה: טוקר צייץ בטוויטר: "אומרים ׳לא׳ להפקעת מחירים…. במקווה! צילמתי הלילה בגבעת שאול בירושלים, מתברר כי יש סערה וזעקה בשכונה מהעלאת המחירים במקווה השכונתי".

במודעה ציטטו מארגני המחאה את דברי המשנה ברורה שפוסק להלכה כי "אם מוכרי הדגים מייקרין את השער, נכון לתקן שלא יקנו דגים איזה שבתות עד שיעמוד השער על מקומו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.