הקלטת הלוהטת • הערב: התכנסות דרמטית של מועצת חכמי התורה (וידאו)

יממה לאחר פרסום הקלטת הלוהטת שהביאה לחילול השם מועצת חכמי התורה של ש"ס תערוך הערב התכנסות דרמטית, לאור המשבר שפוקד את התנועה.

יממה לאחר פרסום הקלטת בה הרב עובדיה יוסף זצ"ל מדבר בגנותו של יו"ר ש"ס אריה דרעי, תתכנס מועצת חכמי התורה של המפלגה בשעה 20:00 בביתו של הרב יוסף בשכונת הר נוף שבירושלים.

 

בישיבת המועצת צפויים חברי המועצת להביע את שאט נפשם בעקבות פרסום ההקלטות  שהביאו לחילול השם רב. כלי התקשורת ובכלל כאן בקוקר נעביר אי"ה בשידור חי את אירועי הערב.

 

ישיבת המועצת תוכנס בעקבות פרסום  שיחה שהוקלטה לפני שש שנים בסוף שנת 2008. אלי ישי כיהן אז יושב-ראש ש"ס ואריה דרעי עמד לסיים את תקופת הקלון ורצה לחזור למפלגה. הנפשות הפועלות: צבי חקק, עוזרו האישי של הרב עובדיה, בנו הצעיר הרב משה יוסף ואשתו הרבנית יהודית שסעדו את הרב בשנותיו האחרונות וכמובן – מנהיגה הרוחני המנוח של ש"ס. אז תקף הגר"ע יוסף את דרעי במלים קשות, והסביר למה לא יבגוד באלי ישי.

 

בשיחה התייחס הרב יוסף לאפשרות שדרעי יחזור להנהגת ש"ס והעריך, "30-40 אחוז יברחו לנו", הרב יוסף הוסיף מילים קשות על דרעי ואמר, "שפטו אותו בבית משפט. למה לקחת מישהו גנב? למה לקחת מישהו מקבל שוחד?"

 

מרן הרב עובדיה יוסף הוסיף והסביר, כי דרעי עצמאי מדי, "אני יודע מהניסיון שעבר, אריה עצמאי מדי. כמה פעמים דיברתי אתו, לא רצה לשמוע".

צפו (באדיבות רשת)

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.