בעקבות הרצח: עימותים אלימים במזרח ירושלים, מטעני צינור הושלכו לעבר שוטרים (וידאו)

ירושלים בוערת: עשרות ערבים מתפרעים בשעה זו במחאה על רצח הנער הערבי, מטעני צינור הושלכו לעבר שוטרים בבית-חנינא – אדם אחד נפצע ופונה לבית החולים. לפי שעה טרם ברור האם הרצח בוצע על רקע לאומני או פלילי

השטח מתחמם: בצפון מזרח הבירה פרצו הבוקר עימותים קשים בין תושבי שכונת שועפאט לשוטרים ואנשי כוחות הביטחון. באיזור בית חנינא הושלכו אבנים ומטעני צינור לעבר כוחות הביטחון, אדם אחד נפגע וזקק לטיפול רפואי. הרקע לעימותים הוא מציאת גופת הנער הפלסטיני ביער ירושלים. בשעה זו המשטרה ממשיכה לחקור את הרצח, כאשר טרם ברור האם הרצח אירע על רקע לאומני או פלילי.

כזכור, לפנות בוקר התקבל דיווח במשטרה על אדם שהוכנס בכוח לרכב באזור בית-חנינא, מיד עם קבלת הדיווח פתחה המשטרה בסריקות ובמאמצים לאיתור הרכב. במקביל לדיווח הראשוני התקבלה הודעה אודות נער נעדר משועפאט שיצא ממסגד, ומיד החלו פעולות לחיפושים אחריו. טרם ברור האם יש קשר בין המקרים.
לאחר כשעה אותרה ביער ירושלים גופת אדם שזהותו לא ידועה בשלב זה. החשש הראשוני במשטרת ירושלים הוא שמדובר ברצח נקם שבוצע על ידי יהודים קיצוניים. המשטרה ביקשה מבית המשפט להוציא צו איסור פרסום על פרטי החקירה.
בעקבות ההתפתחויות, פעילות הרכבת הקלה בירושלים בתחנות פסגת זאב הופסקה הבוקר בהוראת המשטרה מחשש למהומות. הנוסעים מתבקשים לפנות לתחנות האוטובוסים הסמוכות. כמו כן, המשטרה חסמה את הדרכים לשכונת שועפט שבמזרח העיר מסיבות דומות, זאת לאחר שאמש נערכו בעיר הפגנות בהן השתתפו 400 פעילי ימין שקראו ל"נקמה" על רקע רצח שלושת הנערים, גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואיל יפרח. הבוקר יידו רעולי פנים אבנים לעבר כוחות המשטרה בהר הבית, איש לא נפגע בתקרית.
השר אורי אריאל הגיב על מציאת גופת הנער הערבי הבוקר: ״רציחת הנער ושריפת גופתו הינה מעשה מתועב ומזעזע. אני קורא למשטרה לא לחסוך במאמצים, להגיע אל הרוצחים בצורה המהירה ביותר ולהביאם לדין״.
ראש העיר ירושלים אמר: "זהו מעשה חמור וברברי שלא ייעשה. זו אינה דרכנו ואני סומך על כוחות הביטחון שיביאו לדין את האשמים. אני קורא לכולם לנהוג באיפוק, להוציא את האלימות מכל סוג מחוץ לתחום ולפעול להרגעת הרוחות".

ח"כ שלי יחימוביץ' אמרה: "אם אכן מדובר במעשה נקם, זהו לא רק מעשה רצח אכזרי של נער חף מפשע, אלא פיגוע טרור לכל דבר ואיום על עצם יסודות קיומה של מדינת ישראל כמדינת חוק דמוקרטית…זוהי קריאת תיגר ברברית על הממלכה ועל הריבון, על הצבא, המשטרה, בתי המשפט והממשלה, ויש דחיפות עליונה ללכוד את הרוצחים ולהעמידם לדין".


באדיבות רשת

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.