בעקבות השריפה: עשרות ילדים אוטיסטים פונו למקום חלופי

עשרות ילדים אוטיסטים המתגוררים במערך הדיור של "עלי שיח" פונו מאזור האש ע"י מערך מתנדבים מוגבר שהגיע לסייע בפינוי # הילדים הועברו לדירות חלופיות עד שיותר להם לחזור.

שריפת הענק שפרצה הערב בשכונת עין כרם בירושלים ריתקה אליה כוחות רבים וע"פ הדיווחים כ-50 צוותי כיבוי פעלו במשך שעות ארוכות יחד עם שישה מטוסי כיבוי בניסיון להשתלט על הלהבות.

כשהבינו כוחות הכיבוי כי להבות האש מתפשטות לאזורים נוספים, ניתנה הוראת פינוי לכל הדיירים המתגוררים באזור. ההודעה הזו תפסה את דיירי "עלי שיח" לא מוכנים.

כאשר העשן היתמר ברחבי השכונה הבנו שאנחנו צריכים להתפנות מיידית מבלי לקחת איתנו כלום", מספר משה גולדהירש, רכז פעילות בעלי שיח המתגורר בשכונה.

"ברחוב שמריהו לוין, הרחוב הסמוך ביותר ליער שעלה בלהבות, יש 2 דירות של עלי שיח המונות יחדיו כארבעים ילדים. ברגע שהיינו צריכים לפנות מיידית הבנו שנתקל בהתנגדות מצד הילדים, כיוון שבדרך כלל אוטיסטים מגלים סרבנות כאשר מעבירים אותם מאזור הנוחות שלהם. הזעקנו תגבורת של מתנדבים כדי שיסייעו לנו לפנות את כל הילדים במהירות שיא. רק כעבור שעה ארוכה, הצלחנו להעביר את כולם לבתים חלופיים בשכונות רחוקות יותר.

גולדהירש מציין כי "רק כאשר כל הילדים היו במקומות חלופיים התחלנו להרגיע את הילדים שחלקם היו נסערים בשל הבהילות בהעברתם. מכאן ואילך, התחלנו לדאוג להם לארוחת ערב, למקומות לינה ואפילו את התרופות שלהם השגנו בעקבות תושיה שגילה אחד המתנדבים שחזר לשכונת קרית יובל ועל אף שהרחוב היה סגור, הצליח להוציא משם את התרופות".

"הצוות מיומן ומתורגל לאירועים כאלה", אומר הרב חיים פרקל יו"ר עלי שיח. "רק בחורף האחרון התמודדנו עם ניתוק של חשמל למשך מספר ימים בעקבות השלג. אני שמח שכל הילדים הועברו בריאים ושלמים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.