בעקבות התחקיר המזעזע יותקנו מצלמות בכל המשחטות (וידאו)

בעקבות התחקירים שחשפו חשד להתעללות במשחטות ברחבי הארץ, במשרד החקלאות פועלים להגברת האכיפה. בתי המטבחיים ירושתו במצלמות, והתיעוד יועבר למרכז בקרה מקצועי. שר החקלאות: "המקרים ראויים לטיפול ביד קשה ובענישה משמעותית". צפו בתחקיר הקשה לצפיה

השר אורי אריאל מגביר את אכיפת חוק צער בעלי חיים במשחטות ובבתי המטבחיים והנחה הערב את מנהל השירותים הווטרינים להורות באופן מיידי על התקנת מצלמות בכל בתי המטבחיים והמשחטות ולפעול להקמת מרכז בקרה שיפקח על מצלמות אלו.

במכתב שהוציא אחר הצהריים השר אריאל למנהל השירותים הווטרינריים, נדב גלאון דרש השר:
"אבקשך לפעול באופן מידי להורות לכל המשחטות ובתי המטבחיים ברחבי הארץ להתקין מערך מצלמות על פי הדרישות המקצועיות של השירותים הווטרינריים. כמו כן אבקשך להגיש לי בתוך כחודש תוכנית עבודה והצעת תקציב להקמת חדר בקרה מרכזי אליו יחובר מערך המצלמות למעקב שוטף אשר יתופעל על ידי חברה חיצונית או לחילופין על ידי מערך מתנדבים בפיקוח השירותים הווטרינריים"

השר אריאל הודיע ואמר היום בדיון בכנסת כי נושא צער בעלי החיים הוא אחד הנושאים החשובים שבו הוא עוסק מאז כניסתו לתפקיד והינו דגל חברתי ויהודי אותו הוא רואה חובה לקדם. "אמרתי עם כניסתי לתפקיד ואני חוזר על כך כי אנקוט אפס סובלנות כלפי פגיעה בבעלי החיים ועבירות על חוק צער בעלי חיים. לא מדובר רק בחוק. היהדות רואה בצער בעלי חיים דבר חמור ופסול".

השר הוסיף ואמר: "מקרי התעללות בבעלי חיים, שלצערי גוברים בחודשים האחרונים, ראויים לטיפול ביד קשה ובענישה משמעותית. אני מתחייב כשר הממונה לפעול יחד עם כלל הגורמים המקצועיים לצד הארגונים השונים לפעול בתקיפות על מנת לפעול למגר את התופעה".

יש לציין כי גם בשעות אלו ממשיכה להתנהל חקירת ההתעללות בחברת זוגלובק על ידי יחידת הפיצו"ח של משרד החקלאות.

צפו בתחקיר המזעזע (באדיבות רשת)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.