בעקבות חוק הלאום: בהלול פורש מהכנסת

במהלך השבת הכריז ח"כ זוהיר בהלול בתוכנית "פגוש את העיתונות" כי הוא מתפטר מהכנסת בעקבות חוק הלאום שעבר בשבוע שעבר בכנסת

סערה בפוליטיקה הישראלית: במהלך השבת הכריז ח"כ זוהיר בהלול בתוכנית "פגוש את העיתונות" כי הוא מתפטר מהכנסת בעקבות חוק הלאום שעבר בשבוע שעבר בכנסת, שמדיר לטענתו את כל המגזרים שאינם יהודים.

במפלגת העבודה הביעו צער על ההודעה ואמרו כי "חוק הלאום הוא בעיטה בראש של למעלה מחמישית מאוכלוסיית ישראל, שהיא מדינה יהודית איתו או בלעדיו. כשנחזור לשלטון נתקן גם את החוק הזה, ונוסיף את מה שאמור להיות ברור מאליו, את המילה "שוויון". במקומו של בהלול ייכנס לכנסת הח"כ לשעבר משה מזרחי.

ראשת האופוזיציה הנכנסת ציפי לבני הגיבה להודעתו של ח״כ זוהיר בהלול על התפטרותו מהכנסת: ״מצרה על הודעתו של זוהיר בהלול במיוחד בימים בהם עריצות הרוב ולאומנות קיצונית פוגעות בקהלים ומיעוטים בחברה. זה הזמן לשלב כוחות של כל המאמינים במדינת ישראל שהיא גם יהודית וגם דמוקרטית עם שיוויון לכל.״

ח"כ שלי יחימוביץ הגיבה: "אף שמי שיכנס לכנסת במקום בהלול הוא משה מזרחי, איש ראוי ביותר וידיד אישי, הודעת התפטרות של זוהיר, אדם איכותי, מתון ומעורה בחברה הישראלית כולה – מצערת ביותר ומבשרת רעות. העובדה שערבי ישראלי המעורה עמוקות בחברה הישראלית הכללית אינו מסוגל עוד להישאר בכנסת – היא אחד מפירות הביאושים הרבים של חוק הלאום הגזעני, שהוא הרסני לחברה הישראלית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.