בעקבות חשיפת קוקר: זייברט ביטל את ביקורו של ריבלין בבני ברק

בעקבות חשיפת קוקר: ביקורו של נשיא המדינה ראובן ריבלין בבני ברק שאמור היה להיערך בעיר בא' אלול במוסדות החרדים בוטל ברגע האחרון על ידי ראש עיירית בני ברק חנוך זייברט שנכנע ללחצים.

אישיות לא רצויה: ביקורו  של נשיא המדינה ראובן ריבלין בבני ברק שאמור היה להיערך בעיר בא' אלול במוסדות החרדים בוטל ברגע האחרון על ידי ראש עיירית בני ברק חנוך זייברט שככל הנראה נכנע ללחצים מבית.

זייברט הודיע לבית הנשיא כי בשל לוח זמנים צפוף הביקור לא ייערך כמתוכנן ולמעשה הביקור נדחה.

כשעה לאחר הפרסום בקוקר יצאה הבהרה מעיריית בני ברק לבית הנשיא "בעקבות שמועות שהופצו בקשר לביקורו בעירנו של כב' מר ראובן ריבלין נשיא המדינה הננו להבהיר כדלהלן", כותב מזכיר העירייה  ומבהיר: "לשכת הנשיא פנתה ללשכת ראש העיר לתיאום ביקור הנשיא בפתיחת שנת הלימודים הקרבה למגזר החרדי, לצורך זה תואם סיור ליום שני בי באלול התשע"ה במוסדות חינוך ובמקומות נוספים בעירנו. מלשכת הנשיא נמסר ללשכת ראש העיר כי בשל לוח זמנים של הנשיא ביום זה לא ייצא הסיור לפועל".

טננבוים מבהיר ומדגיש כי  הביקור לא בוטל אך סוכם עם לשכת הנשיא כי יתואם תאריך אחר לביקור הנשיא בעיר בני ברק.

בשבוע שעבר נחשף  ב'קוקר' כי גורמים בעירייה יצאו כנגד החלטתו לארח את הנשיא ריבלין – השנוי במחלוקת אשר יצא מלב הקונצנזוס הישראלי וחתך שמאלה.

גורמים חרדים שמעו על ההזמנה ונדהמו מכך שזייברט מתנהל בחוסר רגישות משוועת כאשר מארח את האישיוות השנויה במחלוקת.אותם גורמים  מזכירים כי רק בשנה שעברה הזמין את שר השיכון אורי אריאל, שכיהן בתפקיד בממשלת לפיד וספג ביקורת חריפהבמאמר מערכת שפורסם בעיתון 'המודיע'

מנהלי מוסדות שעמם שוחחנו הופתעו אף הם לשמוע על הביקור ואמרו,"במקום לפתוח את שנת הלימודים ביוקר התורה ולומדיה הופך ראש העיר את עיר התורה והחסידות לעיר של בושה וחוסר ערכים ללא שום תועלת לעיר".

כאמור, בעקבות הביקורת שפורסמה כאן בקוקר לצד הלחצים הרבים שהופעלו על זייברט, החליט ראש העיר לבטל את הביקור מטעמי לו"ז צפוף.

כזכור, נשיא המדינה כתב טור כואב ל'ידיעות אחרונות' בו הוא מאתר את תחושותיו לאחר רציחתו של עלי דוואבשה, "אני חש כאב. כאב על רציחתו של תינוק קטן. כאב על שבני עמי בחרו בדרך הטרור ואיבדו צלם אנוש. דרכם אינה דרכי" כתב ריבלין וגרם לשורה של תגובות זעם בציבור הישראלי שהתקומם על האמירות.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לא כדאי העיר סופר מסריחה עזה יותר נורמלית ממנה
    בני ברק=חילול ה' נורא ואיום
    היתי מציב שם ועדה קרואה וקומנדו נקיון

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב