בעקבות חשיפת "קוקר": מרלין וניג פורשת מהמירוץ

אמש פורסם בקוקר על התמודדות של חרדית חסידית בעלזא אשר תתמודד במסגרת רשימה חילונית למעוצת עיריית ירושלים, תנועת "התעוררות".

מרלין וניג חסידת בעלזא הוצבה במקום השביעי ברשימה עם הבטחה לתיק הקולנוע בעיר, תיק שהיה של התנועה גם בקדנציה הקודמת.

הערב (שני) ‪ בשיחה לקוקר אומרת וינג, "אני פורשת מהמירוץ למועצת עיריית ירושלים ברשימה התעוררות. מהבוקר מפילים עלי לחצים אדירים בחסידות בעלזא להסיר את ההתמודדות. אין לי כוח להתמודד עם האיומים האלה".

יצויין כי רק הבוקר אמרה ל"קוקר" לפני שהחליטה להסיר את ההתמודדות, "אני משתייכת לחסידות בעלזא. הבוקר קיבלתי הרבה טלפונים שכל בעלזא בסערה, אבל אני לא יודעת מה הם רוצים. אני לא חוששת, כי אני מאוד ממוקדת במטרה ורוצה לקדם את הקולנוע החרדי. לא מעבר לזה. אני מתעסקת בקולנוע חרדי כבר הרבה שנים, ואני מקדמת אותו בתוך המגזר. במפלגות החרדיות אין את תיק הקולנוע, ולכן הלכתי להתעוררות. אני לא מתעסקת בפוליטיקה, ומעניין אותי רק לקדם את הקולנוע".

עוד אמרה ל'קוקר': "בעלי לא יודע אך למגר את כל הטלפונים. אמרתי לבעלי שישמור על קור רוח, כי אני לא מתכונת לפרוש בגלל הלחצים. איימו שיוציאו את הילדים מהחדר, אבל הילדים לא אשמים".

בהכנת הכתבה השתתף אבי שיף

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מכ מכיוון שאין לי נגישות לאינטרנט ביקשתי מאחי שיכתוב הבהרה ויגיב ועכשיו אני ערה לכך שזה לא יצא כמו שהתכוונתי- אז אנא שימו לב רק להבהרה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. מממכיוון שאין לי גישה לאינטרנט בבית ביקשתי מאחי לכתוב בשמי כאן אבל הניסוח למעט ההבהרה יצא לקוי, רק עכשיו אני ערערה לזה ועמכם הסליחה ומועדים לשמחה!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. בתגובה לתגובות: בעלי תשובה הם בהחלט לא חרדים מבית. אבל ילדיהם כן חרדים מבית. אדם שחדור בשליחות מסויימת בגלל הייחודיות שלו אין ספק שזה מתנת שמיים. לאורך כל הדרך פעלתי בברכת האדמו"ר שליט"א. סוגיית תיק הקולנוע צצה בתקופה בה לא ניתן היה להגיע אליו ולכן הסתפקתי בברכת הרבצן תליט"א. ההחלטה שלי לפרוש היא בהתייעצות עם גדולי תורה ולא בעקבות אלימות כפי שמצטייר כאן. חבל שאנשים שהעמידו פני חברים מגלים לפתע את דעותיהם האמיתיות והעוינות. אם גם ככה אנחנו בעלי תשובה ולא חסידי בעלזא- תניחו לנו להיות בעלי תשובה- תגובותיכם הפומביות מעציבות.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. חסידת בעלזא אמיתית לא מציגה את עצמה בחוצות העיר על גבי פורומים ובמועצת העיר, כי כל כבודה בת מלך פנימה. גברת ווניג מנסה להינות מכל העולמות, גם להיות חרדית וגם…. גם להינות מכל הטוב שיש בהשתייכות קהילתית לחסידות בעלזא וגם לא מתייעצת עם האדמור לפני שיוצאת למהלך כל כך משמועתי. אז במה היא בדיוק חסידת בעלזא?? סתם מנסה להינות מכל העולמות ולתפוס 3 ציפורים ביד אחת.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • הבהרה: פרשתי מהמרוץ אחרי התייעצות עם גדולי תורה ולא בעקבות אלימות כפי שמצטייר כאן באופן מכפיש ומעליב. ולגבי התגובות: אנחנו אכן לא חסידי בעלזא מבית אבל ילדינו כן חסידי בעלזא מבית. לאורך כל הדרך פעלנו בברכת האדמו"ר שליט"א. סוגיית התיק באמצעותו ביקשתי לקדם יוצרות חרדיות צצה בתקופה בה לא ניתן היה להיכנס לאדמו"ר ולכן הסתפקנו בברכת הרבנית מבעלזא תליט"א. צר לי כי אנשים שחשבנו אותם לחברים שופטים אותנו בצורה עוינת ומפיצים עלינו שמועות וגינויים. מעולם לא פגענו באיש- אנחנו אכן בעלי תשובה וזה כל כנראה בעיני ה"שופטים" כל "חטאינו" הפורומים בהם אני כותבת מיועדים לחילונים ובשפתם- דרכי היוצאת דופן ליצור גשרים – דרכי שקרבה המונים-גם לבעלזא. שפה זו/ תמונות אלו אינם מיועדים לחרדים בשום צורה. מתוך דיאלוג פנימי ניתן היה לשכנע ולמנוע מהלכים רבים שמטרידים את הציבור החרדי.אך כנראה שטעיתי והשפה היא מלחמה.

   מרלין וניג |
   הגב
 5. ממתי היא חסידת בעלזא???????
  מדובר באישה שבעלה חזר בתשובה ע"י מוסדות התשובה של חסידות בעלזא והם כלל לא שייכים לחסידות בעלזא

  משה חיים |
  הגב