שלומי אטיאס הסיר מועמדותו

שלומי אטיאס הודיע כי הוא מסיר את מועמדותו לתפקיד מנכ"ל הרבנות הראשית. הסיבה, ככל הנראה חשיפת אתר 'קוקר' על עברו של אטיאס היא זו שהובילה את אטיאס לפרוש מן המירוץ {בעקבות חשיפת 'קוקר'}

שלומי אטיאס הודיע כי הוא מסיר את מועמדותו לתפקיד מנכ"ל הרבנות הראשית. הסיבה, ככל הנראה חשיפת אתר 'קוקר' על עברו של אטיאס היא זו שהובילה את אטיאס לפרוש מן המירוץ.

עד לשעות האחרונות, מנכ"ל החברה לפיתוח הרובע היהודי לשעבר הסתמן כמועמד המוביל למנכ"ל הרבנות הראשית לישראל השבוע אף נפגש אטיאס עם חברי ועדת האיתור של בחירת מנכ"ל הרבנות ולרגל המינוי ערך אתר 'קוקר' סקירה בארכיון על הבעיות שיכולות לסכל את המינוי המשמעותי הראשון של דרעי.

כפי שדווח כאן בהרחבה, בשנת 2009 בתאריך ה-3 לשביעי ביום שישי פרסם העיתון ידיעות אחרונות עמוד שלם על פרשת סחיטה בראשה עומד יו"ר שס בירושלים דאג שלומי אטיאס.

בפרשה טען הרב שמעון בלוקה כי "המשנה לראש עיריית ירושלים סוחט אותו". בכתבה הסביר בלוקה כי אטיאס דרש ממנו תשלום תמורת הקצאת קרקע לבית כנסת במסגרת תפקידו בעירייה כיו"ר ועדת הקצאות.

בכתבה מספר בלוקה על הזמנה של אטיאס למפגש בשכונה חרדית "כשהגעתי למקום הורה לי אטיאס להיכנס לרכב שבו ישב ואז הודיע חי שהוא זה שסידר את התרומה מהקרן (קרן שתרמה לבניית בית כנסת) ולכן מגיע לו לכיסו הפרטי 25 אחוז מכל סכום שתקבל העמותה..הוא הבהיר שהוא האדם שתחת ידו יכולה הקצאת הקרקע להיות מבוטלת..".

בלוקה אף טען כי הוא מאויים על ידי אטיאס ולראייה הציג תמלול לכאורה של הקלטה קולית שהשאיר לו חברו של אטיאס משה עידן (המקורב מאוד לדרעי) בתא הקולי. "הרב בלוקה זה עידן משה. אני חושב שאתה מגזים שאתה לא יוצר קשר. הבחורציק שלי יותר מידי עצבני מכל הסיפור הזה. אם אתה רוצה שהוא ידבר על כמה פרשיות שאתה יודע על מה אני מדבר אז אני אתן לן לדבר ולהתחיל לעשות מה שהוא חושב.
זה יכול להזיק לך ולמשפחתך".

פרשה נוספת התרחשה בשנת 2010 אז מתח בית הדין הארצי לענייני עבודה ביקורת חריפה על אטיאס. פסק הדין של בית הדין לענייני עבודה על הליך בוררות שאטיאס שימש בו כאחד הבוררים קבע כי התנהלות הצדדים בפרשה נוגדת את עקרונות המנהל התקין וגובלת בשחיתות.
בית הדין הארצי לעבודה אף קבע כי הבוררות מצאה דרך יצירתית "הגובלת בשחיתות אישית וציבורית" להעברת כספים מקופת המדינה למוסדות הקשורים ברשת החינוך של ש"ס. שלומי אטיאס מסר בתגובה כי רק הופיע כעד בסיפור.

כתם אחר על עברו של אטיאס מופיע בכתב האישום החמור שהוגש השנה נגד הרב הראשי לישראל לשעבר יונה מצגר. על פי כתב האישום שהוגש נגד הרב, אטיאס תיווך בין הרב מצגר/עוזרו חיים ליהודה אזרד מעמותת כרמי העיר.

על פי ההסכם אליו הגיעו הצדדים סוכם כי הרב יסייע באיסוף תרומות ובתמורה יקבל אחוזים. בכתב האישום עולה כי אטיאס, אזרד והרב מצגר אף נסעו יחד לפלטבוש על מנת לפגוש באנשי הקהילה החלבית אותה התכוונו להתרים.

במועד אחר ולאחר סיום הופעותיו של הרב בפני הקהילה שילם אזרד 25000 דולרים לעוזרו של הרב אולם לא נכתב האם אטיאס קיבל תמורה כלשהי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.