בעקבות חשיפת 'קוקר' • בספרא זועמים: "לייבש את המינהל בקריית יובל"

סרטים בשבת? בעקבות חשיפת 'קוקר' – חברי מועצת עיריית ירושלים החרדים והדתיים בירושלים מזהירים את המינהל הקהילתי: "נפסיק את התקצוב למנהלים שמחללים שבת".

המלחמה בין החרדים לחילונים בקריית יובל מגיעה לכיכר ספרא: הבוקר נחשף ב'קוקר' כי למרות הבטחתו של ראש העיר ניר ברקת למנוע את חילולי השבת של מינהל קהילתי יובלים, בישיבת הנהלת יובלים שהתקיימה הלילה, הוחלט, להמשיך ולהקרין סרטים בשבתות.

בעקבות חשיפת 'קוקר' חברי מועצת עיריית ירושלים החרדים והדתיים בירושלים כמקשה אחת, מזהירים את המינהל הקהילתי: "נפסיק את התקצוב למנהלים שמחללים שבת".

מוקדם יותר, הבוקר, פרסמנו כי למרות הבטחתו של ראש העיר ניר ברקת למנוע את חילולי השבת של מינהל קהילתי יובלים, בישיבת הנהלת יובלים שהתקיימה הלילה, הוחלט, להמשיך ולהקרין סרטים בשבתות.

סגן וממלא מקום ראש העיר יצחק פינדרוס מגיב ל'קוקר' על הפרת הסטטוס בשכונה המעורבת, "נדאג שהעיריה תנתק כל קשר והתנהלות כלכלית מול מנהל שיפר את קדושת השבת"

יו"ר סיעת "יהדות התורה" בעירית ירושלים אליעזר ראוכברגר אמר בתגובה לפירסום, "כי מדובר בהחלטה חמורה ביותר שנתנגד לה בכל דרך. נעצור את כל העברות הכספים למינהל קהילתי קרית יובל, ואני בטוח שראש העיר ניר ברקת, שמתנגד להפרה חמורה זו של הסטטוס קוו, יתייצב יחד עמנו למהלך זה, כדי לא לתת למינהל קהילתי סורר זה לשבש את החיים בעיר, נשלב ידיים ביחד כל הסיעות החרדיות והדתיות למהלך זה, ולא נסכים בשום אופן להקרנת סרטים בשבת במינהל קהילתי"

חברי מועצת העיר מטעם ש"ס גם מחו על הפרצה, חבר מועצת העיר פיני עזרא זעם: "במידה ויובלים ימשיכו לנסות להפר את הסטטוס קוו ולחבל במירקם החיים העדין בשכונה אנחנו נעצור להם את כל התקציבים. אני קורא לראש העיר לעצור את ההקרנה אחת ולתמיד.

חבר מועצת העיר הדתי אריה קינג הגיב לחשיפת 'קוקר' וכינה את המהלך "משחקי חתול ועכבר" מצדו של מנהל קהילתי יובלים עם חברי מועצת העיר, לדברי קינג, "הגיעה השעה שנייבש את המנהל הזה כלכלית, אני קורא לחבריי הדתיים והחרדים שלא להעביר אגורה שחוקה ליובלים".

ל'קוקר' נודע, כי את ההחלטה הוביל ערן בנאי, חבר הנהלה שעובד בפרקליטות המדינה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.