בעקבות ירי הרקטה המשופרת: הנשיא פרס מזהיר כי הפלסטינים מסכנים את קיומם באי שקט מצידם

בעקבות ירי הרקטה M 75 לדרום אשקלון, לראשונה אחרי 'הפסקת האש', ולאחר שארגון גדודי חללי אל אקצא נטל על עצמו את האחריות לירי, וכן הפתח' יחד עם אישור החמאס על כך שהירי בוצע בתגובה על מות האסיר הפלסטיני עראפאת ג'ראדאת ששהה בכלא הישראלי.

ביקר נשיא המדינה במושב שדות נגב, התייחס לירי הרקטה שנורתה היום, והזהיר: "באופן יסודי שקט יענה בשקט. אין לנו עניין להעלות להבות אבל אם הפלסטינים לא משנה מאיזה ארגון, יירו, הם יתקלו בתגובה קשה מצד צה"ל".

הנשיא אף התייחס לנבואות הזעם הרבות הנשמעות לאחרונה על סכנה לאינתיפאדה שלישית: "אני לא רוצה להיות נביא של פחד. יש להם אינטרס לשמור על שקט, מכיוון שאם אין שקט הם מסכנים את קיומם האזרחי החקלאי וההתפתחותי. אני אשמע בדיוק מראשי הביטחון מה קורה, איני יכול להגיב על שמועות".

כמו כן במסגרת הביקור אף ביקר בחממות במושב תקומה, מגורי החקלאים אשר עושים עבודתם נאמנה על אף המצב הביטחוני, ואמר: "החקלאות בעוטף עזה היא חוד החנית של מדינת-ישראל. תחת ירי אתם מעבדים את האדמה ומייצרים תנובה לתפארת".

יצויין כי ישראל העבירה מחאה חריפה למצרים, שאנשי הצבא שלה ערבים לקיומו של ההסדר שהושג בעקבות עמוד ענן. העתק של המחאה יועבר בזמן הקרוב גם לוושינגטון. סביר להניח שהמצרים יבהירו לחמאס את חוסר שביעות רצונם מירי הרקטה לעבר אשקלון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.