בעקבות מחאת החרדים: הוקפאו עבודות גשר יהודית בת"א

העבודות בכביש איילון שתוכננו להתקיים בשבת, בוטלו בדקות האחרונות על ידי שר התחבורה ישראל כץ, זאת בעקבות מחאת הציבור החרדי על חילול השבת הנוראי

בדקות האחרונות הודיע שר התחבורה ישראל כץ כי העבודות בשבתות בנתיבי איילון – מבוטלות.

ביטול העבודות להקמת גשר יהודית שתוכננו להתקיים בשש שבתות, אירע בעקבות מחאת הציבור החרדי על חילול השבת ההמוני והנוראי. כץ הגדיר את ההודעה על העבודות בשבת "מקוממת ומיותרת" והורה לנתיבי איילון להקפיא לאלתר את העבודות ולהגיש לו בהקדם תוכנית לביצוע העבודות בדרכים אחרות, כולל בשעות הלילה המאוחרות, "כפי שנעשה במקרים דומים בעבר וכמקובל בארץ ובעולם", כדבריו.

מנתיבי איילון מסרו כי "אנו פועלים בהתאם להנחיות משרד התחבורה, ונבחן החלופות".

השר כץ טען, בעקבות המחאה, כי "דרך הביצוע שנבחרה להקמת הגשר נראית כבעייתית ועלולה לפגוע פגיעה קשה ולא מידתית בכלל הציבור במהלך סופי השבוע". כץ אמר כי "ההודעה של עיריית תל אביב-יפו שפורסמה אתמול באמצעות חברת 'נתיבי איילון' על הקמת גשר יהודית וסגירת ציר נתיבי איילון לתנועה במהלך ששה סופי שבוע, לצורך ביצוע העבודות, היא הודעה מקוממת ומיותרת".

כאמור, בעקבות כך הורה כץ לחברת נתיבי איילון להקפיא לאלתר את ביצוע כל העבודות המתוכננות להקמת הגשר ולהגיש תוכנית חלופית.

ח"כ אורי מקלב מיהדות התורה אמר כי "הוכח שעם רצון טוב אפשר למצוא פתרונות ואנחנו מברכים על כך".

יו"ר מרצ, ח"כ תמר זנדברג, הגיבה ואמרה כי "במדינה דמוקרטית-ליברלית ב-2018 עבודות תשתית צריכות להתנהל בהתאם לצרכים ובאופן שהכי פחות פוגע באזרחים, ולא לפי גחמות חשוכות של פוליטיקאים שמשרתים רבנים ולא את הציבור. הכניעה הבלתי נסבלת של כץ לחרדים מוכיחה כמה הממשלה הזאת מרחיקה את ישראל מהדמוקרטיה הליברלית".

גם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד אמר כי "החרדים, השליטים האמיתיים של הממשלה הזו, הורו לנתניהו להקפיא את העבודות בנתיבי איילון. אז נתניהו כמובן ציית והקפיא, ואנחנו נעמוד שוב בפקקים מטורפים. הממשלה היחידה שלא נכנעה לכל גחמה שלהם, הייתה זו שאנחנו הקמנו. הממשלה היחידה שלא תיכנע להם בעתיד, היא זו שאנחנו נקים".

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.