בעקבות מעצר הבחור: אנשי הפלג הפגינו, 48 עצורים, 3 שוטרים פצועים

מאות מהפלג הירושלמי הליטאי-קיצוני הפגינו בערים ירושלים ובני ברק וחסמו כבישים, בהם כביש 443 – זאת במחאה על מעצר עריק. 48 מהמפגינים נעצרו, שלושה שוטרים נפצעו. המשטרה מבהירה: "לא נאפשר להפר את החוק".

למעלה ממאה חרדים מהפלג הליטאי-קיצוני הפגינו הערב (שלישי) במספר מוקדים ברחבי הארץ במחאה על מעצר בחור ישיבה עריק. עומסי תנועה כבדים הורגשו במרבית מוקדי ההפגנות. 48 מפגינים נעצרו סך הכול בכל הארץ, מרביתם שוחררו, 13 עדיין עצורים ויובאו מחר להארכת מעצרם.

בדרך בר אילן בירושלים עשרות מפגינים חסמו לסירוגין את הכביש וגרמו לשיבושי תנועה קשים בצירים הסמוכים. המשטרה עצרה 15 מפגינים שחסמו את הכביש. גם ברחוב שבטי ישראל בבירה ניסו מפגינים לחסום את הכביש ונבלמו על ידי המשטרה. בבית שמש נעצרו 5 מפגינים שהפרו הסדר, חסמו צירים, סיכנו את משתמשי הדרך ולא נענו להוראות השוטרים.

גם בכביש 4 באזור צומת ניצן הורגשו עומסי תנועה קשים מאותה הסיבה, וזאת לאחר שהצומת נחסם לתנועה בשל המפגינים הרבים שירדו אל הציר. כוחות תגבור של המשטרה הוזעקו למקום על מנת לאפשר פתיחת הכביש לתנועה וצמצום הפגיעה במשתמשי הדרך.

בבני ברק נעצרו 15 מפגינים בצומת הרחובות זבוטינסקי ורבי עקיבא לאחר שהפגינו ללא אישור, ורחוב רבי עקיבא נחסם לתנועה לכל אורכו והנהגים מתבקשים להשתמש בדרכים חלופיות. גם בצומת שילת שבכביש 443 גרמו המפגינים לעומסי תנועה.

גל המעצרים נמשך – עד עכשיו 48 עצורים בהפגנות 'הפלג' בכל הארץ. לטענת משטרת ישראל "כלל ההפגנות אינן חוקיות ומשטרת ישראל ערוכה בכל המוקדים בכוחות מתוגברים ולא תאפשר למפירי הסדר להפר את החוק ולסכן חיי עוברי אורח ומשתמשי הדרך. משטרת ישראל תמשיך לאפשר את חופש המחאה תוך שמירה על הסדר הציבורי ומרקם החיים התקין, אולם תנקוט באפס סובלנות כלפי התפרעויות אלימות"​.

בפלג הירושלמי אומרים בגאווה: "זה פשוט קידוש השם, לראות את בני העליה על מה הם יוצאים להפגין, לא על קוטג' ועל ג'ובים, גם לא על תקציבים והקצאות, למרות שהחוק מאפשר זאת. הם יוצאים להפגין רק על התורה. וכעת עצרו בחור ישיבה שהוא בבחינת ספר תורה חי לכלא".

עוד הם אומרים כי "המשטרה איבדה שליטה על האירועים, כשבמהלך ההפגנות, התנהגה המשטרה באלימות ובברוטאליות רבה, כשע"פ הדיווחים בבני ברק התעללה המשטרה במפגין, כשגם לאחר פציעתו סירבה לתת לניידת נט"ן לטפל בנפגע, במסגרת נסיונות המשטרה לדכא את חופש הביטוי והמחאה נעצרו עשרות מוחים".

הם מבטיחים כי "למרות זאת, אירועי מחאה נוספים צפויים להתקיים גם בימים הקרובים, עד לשחרורו של בן הישיבה".

דוברות המשטרה בהודעה לעיתונות על ההפגנות של 'הפלג' בעקבות מעצר תלמיד ישיבה שמוגדר עריק.

27 עצורים בהפגנה בב"ב.
ברח' בר אילן בירושלים חסמו את הכביש ונעצרו 12 מפגינים.
9 עצורים בהפגנה בכניסה לאלעד.
11 נעצרו בהפגנה בצומת שעריה.
5 עצורים בכביש 38 בדרך לבית שמש כשניסו לחסום את הכביש ובכביש 443 בצומת שילת יש שיבושי תנועה.

למרות שההפגנות עצמם ללא אישור, איפשרה משטרת ישראל את חופש הביטוי. ​עם זאת, המשטרה תגיב באפס סובלנות כלפי כל ניסיון לחסום כבישים ולהפר את שגרת החיים​.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כולם מבינים שגזירת הגיוס שהטילו עלינו חכי"ם חרדים לשעבר מדובר בגזירת שמד. ימ"ח בקרוב.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. ביום שאחרי נשמעים קולות של שמחה!!!! אשריכם בני תורה האמיתיים העומדים בפרץ נגד השמד והזימה בצבה. להתחזק באמונה בד' ית' שמו. אלו גיבורי ישראל!!!!!! כנראה שהמפגינים האלו אנשים גבורים וחזקים והשם ית' יעזור להם כדכתיב אלוקים יבקש את הנרדף. ובגמ' איתה והעיקר לא לפחד כלל, רק לפחד מהקב"ה ולא מבשר ודם.

  המשיח מגיע בקרוב לא צריכים חרדקי"ם משומדים, חיילים השפלים הם שותפים למרד נגד קודשא בריך הוא ושכינתיה. כל גדולי ישראל אסרו להתגייס לנח"ל בגלל שהרי יהודי לא משרת ציונים. מדינת השמד והניאוף הציונית, מוסדותיה השלטוניים, הצבאיים והמשטרתיים, מבוססים על יסוד [[אחד]] של ג' עבירות חמורות, 1} הרס הדת. 2} חילולי שבת, 3) אכילת נבילות וטריפות ביחד עם גילוי עריות ברבים, גם נישואי תערובת עם גיורי כזב ובלי גיור כלל (עיין ערך להב"ה). הפלות וניתוחי מתים. גידול "דבר אחר" שפנים וכו'. והכל הכל בהכשר המפלגות הכביכול דתיות וחרדיות כמו פלג בני ברק-המשכילים, דגל, אגודה, וש"ס, וכו'.

  עד מתי לעבודה זרה הציונית???? אנו זועקים מכל הלב לאלוקים: אבינו מלכנו בטל מעלינו כל גזירות רעות ואכזריות ושתתבטל העבודה זרה הציונית בלי שום נזק וצער ליהודי כשר. אם היהודים החרדים האמתיים הם הקיצונים והמיעוט והפלג וכל מיני לשונות שהיו אומרים על משה רבנו פנחס ואליהו הנביא והחשמונאים וכו' אז אני גם עם המיעוט הקיצוני ונילחם עד טיפת דמינו האחרון וכל אלו שחשדו את נשיהם ממשה רבינו תראו איפה הם היום, בייחד עם קורח.

  מי הם החדקים??????? חלקם: עמלקים, משומדים, מחללי שם הקב"ה, קליפא מושחת מסריחה, "חרד"קים" משכילים עולמים, כופרים בתורה הקדושה, מסיונרים, טמאים מניאוף שיש שם, נכדי המן, עליהם אמרו חז"ל רשע וטוב לו, חרדקים בדיכאון, ולפני שהתגייסו היו ״יודעים רבונם ומכוונים למרוד בו" אבל יש דין ויש דיין בשמים, הם אומרים אני יודע שזה רע ומסריח כמו צואה ואפילו הכי אעשנו כדי להכעיס השם ית' היינו עמלקים. יש להם ניצוץ של אותו רשע ימ"ח שהקים מדינת השמד והניאוף. בבחינת רשע וטוב לו" "רשע וטוב לו" "חרדקים בדיכאון" "רשע וטוב לו" …

  רבינו הגדול |
  הגב