בעקבות מעצר נכד ראש הישיבה: הפלג הירושלמי חוסם את ירושלים

לראשונה מאז פטירתו של מרן הרב אוירבך, הפלג הירושלמי יוצא לרחובות – מאות חרדים מפגינים וחוסמים את רחוב ירמיהו בכניסה לירושלים בשל מעצרו של תלמיד ישיבת קול תורה – צפו

צומת הרחובות ירמיהו /המ"ג נחסם כעת לתנועה על ידי המפגינים מאנשי הפלג הירושלמי בשל מעצרו של נכדו של ראש ישיבת קול תורה. גשר המיתרים נחסם לתנועה מכל הכיוונים בשל המחאה.

הצטרפו לשידור החי

הוווו הבואש: לא התגעגעתי שידור חי מהפגנות הפלג הירושלמי

‎Posted by ‎דב אייכלר‎ on‎ חמישי 8 מרץ 2018

המשטרה מסרה בתגובה: "כמה מאות חרדים מפגינים וחוסמים את רחוב ירמיהו הציר סגור. שוטרי משטרת ישראל ערוכים במקום שוטר אגף התנועה ומכוונים התנועה לצירים חלופיים".

ההפגנה כעת – צילום יאיר שרקי – החדשות


על קיום המחאה הורתה מועצת גדולי עולם התורה של בני תורה וכלשונו של הגאון הגדול רבי עזריאל אויערבאך שליט"א, במכתבו אודות "החובה הברורה להשתתף במחאה", "שלאחר שכבר הורה זקן הלא הוא מרן ראש הישיבה אחי הגדול זצוקללה"ה, א"כ זהו פסק ההלכה הברור שאין לסור ממנו. וכפי שכבר קיבלו עליהם חשובי תלמידי החכמים גדולי מרביצי תורה והוראה שנתכנסו במועצת גדולי עולם התורה והיתה הכרעתם הברורה להמשיך בדרכו בכל הענינים וגם בענין זה שצריך להרעיש עולם ומלואו על דבר זה"

במעמד המחאה ישתתפו גם גדולי תורה של בני תורה בהם הגרב"ש דוישט שליט"א.

ההפגנה היא בעקבות מעצרו של הבחור מאיר בורדיאנסקי, מישיבת קול תורה, נכדו של משגיח ישיבת קול תורה הגאון רבי יצחק ירוחם בורדיאנסקי,

מהוועדה להצלת עולם התורה נמסר: "הציבור החרדי ימשיך בכל הכוח את המאבק חסר הפשרות של רבינו ראש הישיבה זצוק"ל נגד גזירת הגיוס. רבינו ראש הישיבה זצוק"ל הורה לנו להיאבק נגד הגזירה שהפילה ומפילה חללים רבים מעולם התורה אל זרועות השמד הרוחני של הצבא, ואנו נמשיך את דרכו במאבק עיקש וחסר פשרות."

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. צדיקים

  אין עוד ציבור שמקשיב ככה לגדולי התורה שלו!!!!!!!!!!!!!!

  ל.ב. |
  הגב
 2. עלוב !!!!!

  לא נראה שיש שם יותר ממאה….. הכל מעלין לירושלים ???????????

  מלכ |
  הגב
  • שמחה גדולה בשמים שממשיכים דרכי מרן רבינו זי"ע

   מי רואה אותם יוצאים ואינו יוצא?????????????????????????????

   יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ רִבּוֹנוֹ שֶׁל עוֹלָם קֵל מֶלֶךְ חַנּוּן וְרַחוּם, עוֹשֶׂה צְדָקוֹת עִם כָּל בָּשָׂר וְרוּחַ בְּכָל עֵת, הֵעָתֵר לָנוּ הַיּוֹם וּבְכָל יוֹם וָיוֹם בִּתְפִלָּתֵנוּ, וְתִּשְׁמַע קוֹלֵנוּ, וּתבַטֵּל מֵעָלֵינוּ בְּקָרוֹב גְּזֵירַת גִּיוּס הַשְׁמַד וְהַזִימָּה מֵעַל בְּנֵי בְּרִיתְךָ. אָבִינוּ מַלְכֵּנוּ כַּלֵּה דֶּבֶר וְחֶרֶב וְרָעָב וּשְׁבִי וּמַשְׁחִית וּשְׁמָד מִבְּנֵי בְּרִיתֶךָ. כִּי אַתָּה שׁוֹמֵעַ תְּפִלַּת כָּל-פֶּה בְּרַחֲמִים.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
  • הראש ישיבה ז"ל עלה למרום, אבל ההוראות שלו נמצאות כאן!

   הראש ישיבה ז"ל עלה למרום, אבל ההוראות שלו נמצאות כאן!

   הראש ישיבה ז"ל עלה למרום, אבל ההוראות שלו נמצאות כאן! |
   הגב