בעקבות מצבו של הגרד"צ – רב חדש לקהילת 'גרודנא' באשדוד

בקהילת 'גרודנא' בעיר אשדוד התבשרו על מינויו של רב חדש לקהילה. הגר"ש אוירבך מינה את הגאון רבי צבי שנקר לרב הקהילה בשל מצבו החמור של הגרד"צ קרלינשטיין

בקהילת 'גרודנא' בעיר אשדוד התבשרו על מינויו של רב חדש לקהילה שמונה מאות משפחות, מוסדות חינוך וכוללים. הגר"ש אוירבך מינה את הגאון רבי צבי שנקר ראש ישיבת 'בית דוד' בבני ברק לשמש כרב הקהילה באשדוד זאת בשל מצבו החמור של ראש ישיבת 'גרודנא' הגאון רבי דב צבי קרלינשטיין.

בימים הקרובים מתעתדים רב השכונה החדש הגר"צ שנקר ורבני ישיבת 'גרודנא' להתברך אצל הגר"ש אוירבך לרגל המינוי החדש.

הגר"ש אוירבך שהתבקש ע"י שליח מיוחד שנשלח מטעמו של הגרד"צ קרלינשטיין למנות לקהילה רב שיחליפו ושייתן את המענה הנדרש לצורכי הקהילה, הכתיר את הגאון רבי צבי שינקר לרב הקהילה. הקשר בין הגאון רבי צבי שינקר לקהילתו של הגרד"צ הדוק מזה שנים רבות אם בייעוץ בחינןך ושלום בית, ובשיחות קבועות שמוסר לבני ישיבת 'גרודנא' אשדוד.

לפני קרוב לעשרים שנה בעקבות חילוקי דעות בין הגרד"צ ובין הגאון רבי פנחס שרייבר זצ"ל, ששימש רב הקהילה הליטאית באשדוד, נחלק הציבור הליטאי בעיר לשתי קהילות נפרדות. סביב הרב קרלנשטיין התאגדה קהילת אברכים המונה מאות משפחות. מוסדות הקהילה מונים את בתי הכנסת "אבי עזרי המרכזי". "משמר הלוי" ו"משכן חנוך" ברובע ג', "זיכרון יוסף" ו"בית שלמה" ברובע ז' באשדוד. תלמוד תורה "מאיר עיני ישראל", ישיבה קטנה "קדוש יעקב", כוללי אברכים, בית ספר יסודי לבנות "חורב", וסמינר בית יעקב.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.