בעקבות סגירת התיק: גבי אשכנזי מתכנן להתמודד לראשות הממשלה

המזרחי הראשון בבלפור? החלטת היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין לסגור את התיק כנגד הרמטכל לשעבר סוללת את דרכו של אשכנזי לראשות הממשלה. { בדרך לבלפור}

בעקובת ההחלטה הדרמטית של היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין  לסגור את התיק כנגדו נסללה דרכו של הרמטכ"ל  לשעבר לראשות הממשלה.

ויינשטיין הודיע היום (רביעי) רשמית על סגירת התיק נגד הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי ונגד עוזרו לשעבר אל"מ (במיל') ארז וינר ודובר צה"ל לשעבר אבי בניהו. בועז הרפז, החשוד ב"מסמך הרפז" שהוביל לפיצוץ הפרשה, יועמד לדין.

במערכת הפוליטית מעריכים כי אשכנזי  שכבר המתין לסיגרת התיק יודיע בקרוב על התמודדותו לראשות מפלגת העבודה. אשכנזי הוא קוננצנזוס בציבור הישראלי, איש צבא מוערך ממוצא מזרחי שיקבל חיבוק חם גם מאנשי התקשורת.

ההחלטה על סגירת התיק נגד אשכנזי מגיעה יותר מחמש שנים לאחר חשיפת "מסמך הרפז" באולפן שישי בחדשות 2 – חשיפה שגרמה לטלטלה במערכת הפוליטית, הצבאית והמשפטית. כבר בשלב חקירת המשטרה נוקה אשכנזי מהחשד שלפיו עמד במרכזו של ניסיון פוטש נגד שר הביטחון דאז אהוד ברק, אך עלו נגדו חשדות אחרים.

אשכנזי (נולד ב-25 בפברואר 1954) היה הרמטכ"ל ה-19 של צה"ל. החל את שירותו הצבאי בחטיבת גולני, כיהן כראש המטה הכללי של צה"ל בין פברואר 2007 לפברואר 2011. בתפקיד זה הוביל את צה"ל בין היתר במבצע חורף חם ובמבצע עופרת יצוקה. טרם כהונתו כרמטכ"ל שימש כמנכ"ל משרד הביטחון וכן מילא שורה של תפקידים בכירים בצבא.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. שמאלני נאלח הדואג לחבריו השמאלנים שידאגו להמשך שלטונם של הבג"ץ ושות'.

    איסמעיל ווינשטין מריץ את גבי אשכנאצי, ואת דרעקי... |
    הגב