בעקבות סכסוך החצרות: מי מזייף ציטוטים בשם עיתונאים חרדים?

מי מזייף ציטוטים בשם עיתונאים וכלי תקשורת? 'אקטואליק' חושף; אינטרסנטים מפרסמים דיווחים סותרים ברשת בנושא הוראותיו של מרן הגר"ח קניבסקי שליט"א

ביום חמישי האחרון פרסם אחד מכלי התקשורת החרדים את דעת מרן שר התורה הגר"ח שאכן פורסמה למחר בעיתונות החרדית כי אין לבנות להתייצב לשום זימון של הצבא אלא רק לשלוח בדואר מסמכים.

דקות לאחר מכן פורסם צילום של שאלה שנשלחה כביכול למרן שר התורה הגר"ח קניבסקי בנוגע לבנות חוזרות בשאלה, מן המכתב עולה כי מרן הגר"ח השיב בכתב ידו כי על בנות חוזרות בתשובה להתייצב לזימונים של לשכת הגיוס ולהוכיח כי הן שומרות שבת ומקיימות מצוות.

דקות לאחר מכן התברר כי המכתב שפורסם בכתב היד של הגר"ח מזוייף ודעתו הנחרצת של מרן היא שאסור להתייצב.

"אותם זייפנים ניסו ליצור מצב כביכול יצאה מבית הגר"ח הוראה אחרת"., אומר מקורב לבית הגר"ח. בבית הגר"ח לא שתקו על הזיוף ופרסמו מיידית הודעה כי המכתב זוייף ע"י אינטרסנטים.

אך מתברר כי תעשיית הזיוף עובדת שעות נוספות. ל'אקטואליק' נודע כי אותם מזייפים הקימו חשבון פייק של "חדשות הסקופים" (קו חדשות טלפוני ומערכת מסרונים מוכרת בברנז'ה) בטלגרם, ושם הפיצו ציטוטים כביכול בשם מערכת הסקופים כדי ליצור בלבול בנושא הוראותיו של הגר"ח שליט"א.

ביום שישי פרסמו בני ביתו של מרן הכחשה ביתד נאמן אך כל זאת לא מנע מהזייפנים להפיץ עוד הודעות פייק גם בשם עיתונאים נוספים. הבוקר אף הופץ בטלגרם ציוץ מזוייף מהעיתונאי ישראל כהן בנושא.

 

מהנהלת חדשות הסקופים נמסר לאקטואליק: אין תגובה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.