בעקבות פטירת הבחור – אשר מאשים את המצילים : "זה קרוב להריגה"

ח"כ יעקב אשר הגיש הצעה דחופה לסדר היום של הכנסת בנושא הימשכות שביתת המצילים בה מופקרים עשרות רוחצים לגורל הגלים הסוערים.

ח"כ יעקב אשר הגיש הצעה דחופה לסדר היום של הכנסת בנושא הימשכות שביתת המצילים בה מופקרים עשרות רוחצים לגורל הגלים הסוערים.

מקרה הטביעה בשבוע האחרון בו קיפח את חייו הבחור שמעון לסרי ז"ל פרט על נימי הלב של רבים בציבור, אשר עמדו נפעמים מול תעצומות הנפש של האב אשר קיבל עליו את הדין באהבה, בעקבות מקרה טראגי זה המצטרף למספר רב של אירועי טביעה רבים אשר אירעו בתקופה האחרונה וחלק גדול מהם הסתיימו ל"ע במוות, הגיש ח"כ יעקב אשר הצעה דחופה לסדר היום של הכנסת בנושא.

"הימשכות שביתת המצילים" שביתה הנובעת בשל סכסוכי עבודה בין ההסתדרות לרשויות המקומיות המעסיקות את המצילים, בעקבות השביתה מופקרים עשרות רוחצים לגורל הגלים".

במהלך הדיון אמר ח"כ אשר באירוניה כי מסימני פתיחת עונת הרחצה היא ביקור המדוזות ושביתת המצילים, "שביתה זו מובילה למציאות המרה של מקרי טביעה רבים, מקרה הטביעה שאירע השבוע נקווה שהוא אחרון בסדרת הטרגדיות הינו טביעתו של הנער שמעון יוחאי לסרי בן למשפחת רבנים מפוארת אשר טבע בערב שבת קודש האחרון בחוף ימה של אשדוד, זה בלתי מתקבל על הדעת לשחק בחיי אדם , להותיר חוף עם מתרחצים ללא מציל זה פיקוח נפש".

במהלך דבריו פנה ח"כ אשר מדוכן הכנסת לבית הדין לעבודה להגיע להסדר עם המצילים גם כיצד לשבות, "במקום שלושה ארבעה מצילים בשעות הבוקר ניתן לחלק את מספר המצילים למשמרות ובכך גם בימי השביתה יהיו מצילים לאורך כל שעות הרחצה".

כמו כן פנה ח"כ אשר מעל דוכן הכנסת ליו"ר ההסתדרות מר אבי ניסקורן, באומרו כי השביתה היא זכות אלמנטרית של העובד, אולם לא ניתן להשבית שירותים חיוניים השבתה כוללת, לא ניתן להשבית שירותי רפואה, משטרה, כיבוי אש, וגם לא ניתן להשבית שירותי הצלה בחופים, זה קרוב להריגה, ואנו רואים זאת לצערנו בתוצאות.

סגן שר הפנים משולם נהרי שהשיב מטעם הממשלה אמר כי הוא מסכים עם דבריו של ח"כ אשר כי חיי אדם גוברים על כל זכות כולל זכות השביתה, ומשרד הפנים יכול לחדד את אזהרת הסכנה מכניסה לים ללא מציל אך אינו צד לסכסוך בין המצילים למעסיקיהם, חברי כנסת רבים הצטרפו להצעתו הדחופה לסדר של ח"כ אשר ובהתאם לכך נקבע המשך דיון בוועדת הפנים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.