בעקבות פרשת בן זייגר: מדינת אוסטרליה מאיימת לנתק את קשריה עם ישראל

הפרשה הלא מחמיאה שעוררה ביקורת קשה בעולם נגד ישראל, ממשיכה לעורר סערה גם באוסטרליה, כששר החוץ שלה מאיים כי אם לא יהיה שקיפות מלאה ושיתוף פעולה בינם לבין ישראל, הרי שמדינתו תנתק את כל קשריה הדיפלומטיים ויחסי החוץ איתם.

האיום הזה מגיע לאחר שכנראה האסיר בן זייגר שהתאבד, שהיה מכונה מיסטר איקס, השתמש בדרכון מזוייף של מדינת אוסטרליה, כך לפי הפירסומים הזרים.

המדינה באוסטרליה נמצאת כעת אף בתקופת בחירות, וברור שפרשה כזאת מביאה להתגוששויות וחילופי תגובות קשות מכל צד כדי להוכיח מי השולט ומי יעשה סדר כשיש שימוש בדרכון מזוייף של מדינתם, ולכן אוסטרליה החליטה להכנס בכל הכוח לחקירת המקרה של בן זייגר.

כפי פירסום תחקיר של השב"ס: "זיגייר התאבד על ידי סדין שהוא הצמיד בקשר לסורגים, ובעזרת שרפרף, השב"ס טוען כי האסיר – לא הוגדר כאחד שרוצה להתאבד, ואם הוא היה מוגדר ככזה, אזי היו שמים אותו בחדר של ספוג שלא ניתן להתאבד ואף יש בו יותר אמצעי פיקוח עליו, וכן הוא נבדק על ידי הסוהרים בטווח של חצי שעה לערך, זמן זה כנראה נתן לו ההזדמנות לשים קץ לחייו "

אבל האוסטרלים לא מאמינים לגירסתה של ישראל כי הוא אכן התאבד בתאו, אלא הם טוענים שהוא חוסל בידי ישראל, מכיון שהוא הכחיש את כל האישומים נגדו, ואסיר כזה לא היה אפשר להשאירו בכלא זמן רב, וכך היתה נחשפת כל הפרשה ובן זייגר היה יוצא המנצח הגדול מכל הסיפור הזה.

יש לציין כי בני משפחתו של בן זייגר מכחישים כי קיבלו איזהו פיצוי ממדינת ישראל על כל הסיפור, ולהיפך הם אפילו דרשו בשיחה עם כתב 'ידיעות אחרונות' שהמדינה תגלה להם מה בדיוק קרה לו ואיך הוא התאבד, ואמרו עוד כי הם ממתינים בקוצר רוח לתוצאות ועדת החקירה הישראלית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.