בעקבות פרשת מכירת בשר סוסים וחמורים באירופה: גם המוסלמים רוצים רק בשר כשר • בקהילות היהודיות חוששים מעליית מחירים בשל הביקוש

לאחרונה נרשם בעולם ביקוש גדול לשיווק הבשר הכשר, אשר זוכה לתשבחות ואף נקנה גם בקרב הלא יהודים.

הסיפור החל לאחר שרשת צרכניות שמוכרת בשר, הורידה ממדפי החנויות כמות גדולה מאוד של בשר, לאחר שהתגלה כי זה בעצם בשר של סוסים.

ברם זה היה רק חלק של הפרשיה, כי לפתע כמה ימים שלאחריו התגלו במקומות רבים ברחבי אירופה בשר סוסים ואף של חמורים, במסוה של בשר רגיל לא כשר.

רשתות השיווק נכנסו להיסטריה והורידו בזה אחר זה את מוצרי החברה ממדפיהם. הרשות הפדראלית באירופה פתחה מיד בחקירה כוללת בכדי למצוא את מייצר הבשר האנונימי שעשה הכל לבל תתגלה זהותו.

לאחר חקירה נרחבת בענין התגלה כי כל הבשר בעצם מגיע ממקור וממקום אחד בכפר נידח אשר במדינת רומניה, זאת לאחר שהמדינה אסרה לאחרונה על תנועת בעלי חיים בכבישים, ומיליוני בעלי חיים נמכרו למשחטות.

בעקבות כך לאחרונה יש ביקוש עצום לבשר כשר ומהודר ע"י אלפי מוסלמים, אך יותר מכך, העוסקים בשיווק בשר כשר באירופה מוצפים בימים האחרונים בגל של הזמנות שלא זכור להם כבר הרבה זמן.

יש חשש שככל שהפרשיה תלך ותסתעף והתרמית תתגלה במדינות נוספות באירופה, גל הביקוש יגדל ויתעצם, דבר שיפגע בציבור אוכלי הכשר בלבד, ויביא לעליית מחירים במוצרי בשר כשרים, חשש זה מתעצם בפרט לקראת חג הפסח הבעל"ט.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.