בעקבות צו בית הדין: הקורס ה"נפרד" לחרדים – ימשיך כרגיל

בית הדין הארצי לעבודה נתן צו ארעי שמשנה את ההחלטה של בית הדין האזורי בעניין קורס "המשפיעים" הנפרד. דרעי: "לא ייתכן שבשם ערכים 'ליברליים' כביכול יכפו כללים זרים הנוגדים באופן מוחלט את ההלכה"

לאחר שבית הדין לעבודה הורה לפני כשבוע לנציבות שירות המדינה להפסיק את קורס "המשפיעים" מטעם המדינה לגברים בלבד וחייב לצרף נשים לקורס, לפחות 10 נשים, הבוקר – ההחלטה מתבטלת והקורס ימשיך כרגיל, בנפרד.

כזכור, ההחלטה של בית הדין גרמה לכעס רב אצל נציגי הציבור החרדים מכלל המגזרים, זאת לאחר המאמץ הרב בארגון קורס נפרד לגברים ,שמיועד לעידוד שילוב הציבור החרדי בשירות המדינה.

מדובר בתכנית הנקראת "המשפיעים – חרדים לשירות המדינה", ומי שמפעיל אותה הוא המשרד העבודה והרווחה של השר חיים כץ. בתוכנית הקורס היה אמור לפעול בהפרדה מלאה, ויועד רק לגברים חרדים.

אלא שעתירה שהגישו תנועת נשים נגד התוכנית דרשה שגם נשים ישתתפו בקורס, ואכן, בית הדין האזורי לעבודה בירושלים פסק שאכן זה אפליה וחייב לצרף נשים לקורס לחרדים.

אך כעת, כאמור, בית הדין הארצי לעבודה נתן צו ארעי לעיכוב ביצוע ההחלטה של בית הדין האזורי, וקורס הכשרת החרדים לשירות המדינה יישאר בינתיים בהפרדה בין נשים לגברים.

ההחלטה האחרונה הגיעה בעקבות פניית היועמ"ש לממשלה אביחי מנדנבליט: פרקליטות המדינה הגישה אמש ערעור בבית הדין הארצי לעבודה כנגד החלטת בית הדין האיזורי לעבודה בירושלים, שחייב את תכנית "משפיעים" – צוערים בשירות המדינה למגזר החרדי לפעול בתערובת של נשים וגברים יחד. בכך, נענה היועמ"ש מנדלבליט לפנייתו של שר הפנים אריה דרעי נגד החלטה זו הפוגעת באורחות חייו של הציבור החרדי.

בנוסף, קיבל אמש בית הדין הארצי את העתירה לעיכוב ביצוע ההחלטת בית הדין האיזורי, ומשכך תכנית הצוערים החרדית תמשיך לפעול במתכונת נפרדת עד ההחלטה בערעור.

שר הפנים דרעי אמר היום: "אני מודה ליועץ המשפטי לממשלה, לשרת המשפטים שקד וכן לנציב שירות המדינה מר אודי פראוור שהתייצבו לימין עמדתי, והבינו כי ביטול ההפרדה משמעותה סגירת התכנית. מחובתנו כנבחרי ציבור לפעול לשילובם בתעסוקה של כל האוכלוסיות, לרבות המגזר החרדי".

לדברי דרעי, "לא ייתכן שבשם ערכים 'ליברליים' כביכול יכפו כללים זרים הנוגדים באופן מוחלט את ההלכה, כפי שבא לידי ביטוי במכתבו של הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א. אסור שהשיח הקורא לשילוב חרדים בתעסוקה יהיה במחיר פגיעה באורחות חייו של הציבור החרדי או ויתור על קוצו של יו"ד בהלכה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.