דרישה להעמיד לדין את בנצי גופשטיין

"כינה את הנוצרים ערפדים": ארגון שמאל דורש לחקור את יו"ר להב"ה בעקבות דברים שפרסם ב'קוקר' {בעקבות הטור ב'קוקר'}

המרכז הרפורמי לדת ומדינה והמטה למאבק בגזענות בישראל פנו למשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים, שאמון על אישור פתיחה בחקירה של עבירות ביטוי, ולראש תחום החקירות ביחידת הסייבר במשטרה בבקשה לפתוח בחקירה על הסתה לגזענות נגד יו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין בעקבות המאמר שפרסם באתר 'קוקר' בו השווה את הנוצרים ל"ערפדים" וקורא "לסלק אותם" מישראל.

בשבוע שעבר פרסם גופשטיין מאמר באתר 'קוקר' בו כתב: "בימים האחרונים אני מתהלך בארץ וחש תחושה לא נעימה בעליל", כתב גופשטיין במאמר. "לא מדובר הפעם בחוסר הביטחון האישי הנובע מאזלת ידה של הממשלה כלפי האויב הערבי, אלא מחוסר הביטחון הרוחני, בהרס המבצר, בהתמוטטות קו ההגנה של העם היהודי למול האויב הקטלני שלנו מזה מאות בשנים – הכנסיה הנוצרית".

גופשטיין ממשיך: "אותה רתיעה שהיתה מנת חלקו של כל יהודי, אותו תיעוב שתיארנו לעיל כלפי הנצרות – תיעוב אשר רק הוא הציל אותנו מימי האפלה באירופה – הלך ונמוג עם "החיים הטובים" של עידן הדמוקרטיה. כך הלכו להם המחיצות והתפוגגו, והמיסיון עומד ומשחר לטרף".

ארגון להבה, הפגנה, בנות יהודיות צילם אריאל פינדר 24 (8)

בסוף המאמר קורא גופשטיין "להקים קול זעקה ולהילחם בתופעה הנלוזה לפי מיטב המסורת היהודית, בטרם הפכנו כולם, כולל שומרי המצוות שבתוכנו, לעדת חנפנים". "'חג המולד', אין מקומו בארץ הקודש. למיסיון אין לתת כאן דריסת רגל. הבה נסלק את הערפדים מארצנו, בטרם ימצצו שוב את דמנו, כבר שבענו מהם די והותר", הוא מסיים.

המרכז הרפורמי לדת ומדינה והמטה למאבק בגזענות בישראל פנו למשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים, שאמון על אישור פתיחה בחקירה של עבירות ביטוי, ולראש תחום החקירות ביחידת הסייבר במשטרה בבקשה לפתוח בחקירה בנושא. בפניית הארגונים נכתב כי דבריו של גופשטיין במאמר "מהווים עבירה על החוק הקובע כי פרסום שיש בו כדי לפגוע פגיעה גסה באמונתם של ברגשותיהם הדתיים של אחרים מהווה פגיעה אסורה ברגשי דת" עוד נכתב כי "הקריאה לסילוק הנוצרים מישראל פירושה קריאה לעשיית מעשי אלימות נגדם ועל כן מהווה עבירת הסתה לאלימות".

בפנייה הודגש כי הדברים לא נכתבו "בחלל ריק אלא על רקע מעשי אלימות רבים שבוצעו כנגד אנשי דת נוצרים בשנים האחרונות".

עו"ד אורלי ארז-לחובסקי, מנהלת המחלקה המשפטית של המרכז הרפורמי לדת ומדינה, אמרה כי "בנצי גופשטיין אינו בוחל באמצעים על מנת להסית כנגד כל מי שאינו הוא – ערבים מוסלמים, נוצרים ואחרים, תוך שימוש בלשון בוטה, הקוראת למעשי אלימות. לצערנו, אל מול הסתה בוטה זו, המלווה בהשתוללות אלימה, יש שתיקה רועמת של מערכת אכיפת החוק. משום כך יצאנו לאחרונה בקמפיין ציבורי ובקריאה ליועץ המשפטי לממשלה להתעורר, לחדול מהסחבת ולהעמיד לדין את אנשי להב"ה וגורמים מסיתים נוספים".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.