בעקבות קריסת החשמל בביאן: יוקם צוות היערכות

יוקם פורום ראשי רשויות ועסקנים מהציבור החרדי יחד עם חברת החשמל להערכות לחגים

בעקבות התקלות הרבות באספקת החשמל בראש השנה פנה יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני אל הנהלת חברת החשמל. ח"כ גפני אמר כי מדובר בתקלות קשות שגרמו לסבל רב לאלפי אנשים וכי רואה זאת בחומרה רבה.
הנהלת החברה אמרו לח"כ גפני כי הם לומדים את התקלות ומטפלים בעניין ברצינות רבה.

במקביל סוכם בין ח"כ גפני להנהלת החברה על הקמת פורום ראשי רשויות ועסקנים מהציבור יחד עם אנשי חברת החשמל להיערכות לחגים הבעל"ט על מנת למנוע מקרים דומים בעתיד.

כזכור, נפילות חשמל אירעו במספר מוקדים בבני ברק במהלך החג הראשון והשני של ראש השנה.

בצהרי היום הראשון של ראש השנה, הגנרטור המרכזי של ההיכל -קרס בשל עומס יתר. בהיכל 'אהל קדושים' שממוקם כמה עשרות מטרים משם היה אור, וזה משום שבהיכל מחוברים לגנרטור אחר, אולם החדר אוכל של שני הצדדים מחובר לגנרטור של ההיכל שכאמור -נפל.

אחד הבחורים מספר: "היה ספק גדול בישיבה מה יהיה עם מעריב כשיש בהיכל חושך ואין מזגן. "למעשה", מספר לנו אחד הבחורים, "הכריע מרן ראש השיבה הגאון הגדול רבי שמואל מרקוביץ להדליק נרות כשלאורם יתפללו זה יהיה האור של התפילה ואנחנו נתפלל למרות הקשיים".

יצויין, כי מתפללים בהיכל הישיבה הדגישו כי המצב הגביר את "האווירה" והיה בציבור תחושה של "נעילה".

גם בחסידות באיאן החשמל – קרס במהלך תפילת ראש השנה. האדמו״ר הורה לפזר את אלפי החסידים בבתי כנסת אחרים. במקביל, רבני החסידות התחייבו לרבי שכל עבודות התיקונים ייעשו ע״י גויים בלבד ובפיקוחם. רק ב- 23.00 בלילה חזר החשמל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.