בעקבות ש"ס? ביהדות התורה רומזים: "נמליץ על נתניהו"

הסחף נמשך: לאחר שליברמן ודרעי הודיעו מפורשות כי אינם חלק מקואליציית 'רק לא ביבי', רומז ח"כ גפני על העדפה של הליכוד על פני העבודה. בכנס בחירות בקריות אמר גפני: "עד היום לא הלכנו עם השמאל, וזו ההנחיה שיש לנו"

חלום המהפך של הרצוג מתרחק: לאחר שדרעי וליברמן הודיעו כי יעדיפו ממשלת ימין על פני ממשלת שמאל, גם גורמים ביהדות התורה רומזים כי פניהם לקואליציה עם נתניהו.

ח"כ משה גפני התבטא אמש בענין ואמר: "עד היום לא הלכנו עם השמאל, וזו ההנחיה שיש לנו. הרב שך לא נתן לנו ללכת עם השמאל כי הוא אמר שאנחנו חייבים לדאוג לילדים החילונים שלומדים בבתי הספר הממלכתיים שידעו להגיד 'שמע ישראל'…ש יותר ממיליון ילדים שלא יודעים מה זה 'שמע ישראל' ויש לנו אחריות כלפיהם". יחד עם זאת גפני סייג את הדברים ואמר כי "החלטה סופית תתקבל רק לאחר הבחירות".

אמנם לא מדובר על הצהרות מפורשות, אולם עצם העובדה כי ש"ס ויהדות התורה, מפלגות שנספרו עד היום כמי שיעשו הכל כדי לחולל מהפך בלשכת ראש הממשלה, מודיעות כמעט באופן מראש כי יעדיפו ללכת עם הליכוד – מהוה מכה של ממש להרצוג וגורמת לקורת רוח מרובה בסביבת נתניהו.

במערכת הפוליטית מסבירים כי מה שגרם למפלגות להצהיר על תמיכה בנתניהו זה המומנטום החיובי של הליכוד בסקרים בתוספת ההבנה כי קואליציית 'רק לא ביבי' אינה אפשרית מבחינה מתמטית זאת בשל המתחים בין המפלגות המרכיבות אותה. "בשביל להרכיב קואליציה כזאת צריך שהחרדים ישבו עם לפיד ושליברמן ישב עם מרצץ אין לזה היתכנות", הודה בצער גורם ב'מחנה הציוני'.

בנוסף, גורמים במפלגות החרדיות חוששים כי אם לא יצהירו על תמיכה בנתניהו הם יאבדו קולות של ימנים-חרדים שיעדיפו להצביע לתנועת 'יחד' בראשות אלי ישי.

כזכור, יו"ר ש"ס, אריה דרעי, אמר אמש (ראשון) בראיון לוואלה כי בקרוב ינקוב בשמו של המועמד שעליו הוא ממליץ לראשות הממשלה: "לא נתחמק מהדבר הזה. לפי הסקרים כרגע אני לא רואה אפשרות כי יו"ר המחנה הציוני, יצחק הרצוג, ירכיב את הממשלה", אמר דרעי.

על העובדה שהדבר עומד בניגוד להצהרותיו בעבר אמר דרעי: "אמרתי שלא נשב בממשלת שמאל? זה פשוט מאוד, תקרא את המנדטים, אין אפשרות לפי הסקרים היום לבוז'י הרצוג להקים ממשלה. ברגע שאיווט ליברמן הודיע שהוא לא יישב בממשלת שמאל, אז אני לא רואה מאיפה בוז'י מרכיב קואליציה".

"היינו באופוזיציה, המשימה שלנו הייתה להפיל את הממשלה, והפלנו את הממשלה. כעת, אני רואה לפי תוצאות הסקרים. אמרתי שאני לא חלק מקואליציית רק לא ביבי. נראה מי יביא מנדטים", הוסיף דרעי.


ליברמן בפגוש את העיתונות. צפו בראיון המלא באדיבות רשת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.