בעקבות תחקיר 'המקור': העיתונאים מגיבים

יממה לאחר שידור התחקיר אודות אתר 'וואלה' בתוכנית 'המקור' ב'ערוץ עשר', ענת דוידוב וינון מגל שוחחו ב-103fm עם ברוך קרא ועם גלעד צוויק מאתר 'מידה' שהתייחסו לממצאי התוכנית: האזינו

יממה לאחר שידור התחקיר אודות אתר 'וואלה' בתוכנית 'המקור' ב'ערוץ עשר', ענת דוידוב וינון מגל שוחחו ב-103fm עם ברוך קרא ועם גלעד צוויק מאתר 'מידה' שהתייחסו לממצאי התוכנית:

שני בהמקור – מסמך מדהים של Baruch Kra – עדויות מאחורי הקלעים של אתר וואלה רגע לפני התפוצצות פרשת 4000. תבואו זה מעולה!

פורסם על ידי ‏‎Chen Gazit‎‏ ב שבת, 24 בנובמבר 2018

גלעד קבע כי לא היה סיקור חיובי כלפי נתניהו באופן חריג: "סיקור הוא עניין אמפירי. את הקורא זה לא מעניין מה קרה מאחורי הקלעים. הוא מעוניין בתוצאה הסופית. בסופו של דבר אתר 'וואלה' היה אנטי ביבי בצורה מובהקת. גם מבחינת עריכת התמונות והכותרות רואים זאת חד משמעית. בתחקיר שלי התמקדתי בתקופת בחירות 2015. ביום הבחירות, ב-17 במרץ, אתר 'וואלה' פרסם את הכותרת הבאה: 'אמונה עיוורת- עובדי כיל לא בטוחים שיצביעו לליכוד בעקבות המשבר האחרון' ונכלל ציטוט בו צוין כי לפיד הוא היחידי שנראה בשטח לטובת העובדים. לי זה נשמע כמו אייטם לטובתו של לפיד ולא בעבור נתניהו".

ברוך קרא, שערך את התחקיר ששודר אמש (ב') בתוכנית 'המקור' הסביר את ההטיה הסטטיסטית שבדק גלעד: "התחקיר מהחל מבחירות 2013 עד לסוף 2016. במישור העובדתי האנשים שהתראיינו אתמול אצלנו תיארו את הדברים בצורה ברורה ופשוטה. בשלב מסוים הבינו ב'וואלה' שמחיקה של ידיעות מושכת ביקורת והחליטו שזה דבר לא נכון לעשות. במקום, נהגו להחביא את הידיעות נגד נתניהו באתר במקומות לא בולטים אך כן ניתן לאתר אותן גוגל. גם אם האתר היה יותר אנטי ביבי מאתרים אחרים והיה ניסיון לצמצם אותו זה לא בסדר. העדויות של העובדים אותנטיות ולכן לא הייתה להם שום בעיה להעיד על כך בפנים חשופות. הם אמרו בעצמם שלא דובר על הטיה לכיוון ימין או שמאל אלה בהטיה לטובת בנימין נתניהו וזה הדבר החשוב כאן"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.