בדגל קוראים לאגודה – "להנמיך את הלהבות"

לפני זמן קצר מזכיר מועצת גדולי התורה של דגל התורה אברהם רובינשטיין, שיגר מכתב ליעקב וולצר מזכיר מועצת גדולי התורה של אגו"י, בו הוא קורא לנהל מערכת בחירות אחראית נטולת השמצות. "נוצר מצב מביש ומצער בו חלק מהנציגים מדברים בשם עצמם בכלי תקשורת למיניהם ומלבים אש מחלוקת נוראה בין ציבור היראים

לאחר שחבר המועצה מטעם אגודת ישראל יעקב הלפרין, תקף בשידור ברדיו קול ברמה את נכדו של מרן שר התורה, בדגל התורה קוראים לאגודת ישראל שלא להיגרר למערכת בחירות רווית השמצות. לפני זמן קצר מזכיר מועצת גדולי התורה של דגל התורה אברהם רובינשטיין, שיגר מכתב ליעקב וולצר, מזכיר מועצת גדולי התורה של אגו"י בו הוא קורא לנהל מערכת בחירות אחראית נטולת השמצות. "נוצר מצב מביש ומצער בו חלק מהנציגים מדברים בשם עצמם בכלי תקשורת למיניהם ומלבים אש מחלוקת נוראה בין ציבור היראים

וזה לשון המכתב:

פונה אני אליך בזה בעקבות תקופת הבחירות המקומיות המתחילה בימים אלו ברחבי הארץ. בהיות ובחלק מן הערים מתמודדות רשימות דגל התורה ואגו"י בנפרד, כל תנועה לפי הוראות רבותיה. ומכיוון שנשמעים דיבורים מחלק מחברי אגו"י שאין דעתם נוחה מהעניין, אבקש מכבודו לעשות כל שלאל ידו על מנת שתקופה זו תעבור על כלל ציבור יראי ה' בשלום ושלווה.

כמפורסם לכל, התנהל מו"מ בין נציגינו לנציגי אגו"י להתמודדות ברשימה מאוחדת בערים השונות. אולם, לאחר שבחלק מן הערים הועלו ע"י נציגי אגו"י דרישות המגבילות את תנועת דגל התורה, הורנו מרנן ורבנן שליט"א להתמודד ברשימות עצמאיות למועצת העיר בערים ירושלים, אלעד, ביתר עילית וחיפה.

כל העובדות ברורות וידועות אף לנציגי אגו"י, ובשל כך, מחוסר טענות ענייניות נוצר מצב מביש ומצער בו חלק מהנציגים מדברים בשם עצמם בכלי תקשורת למיניהם ומלבים אש מחלוקת נוראה בין ציבור היראים, תוך זלזול מחפיר ברבותינו מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א.

בשל כך, אבקש מכבודו להטות שכם יחדיו ולהביא למצב בו תתקיים מערכת בחירות בהגינות, בהבנה ובכבוד הדדי. אף אני אעשה מצידי כל מאמץ לאחדות השורות ולהשכנת שלום. כאשר כל מפלגה מצידה תגביר פעלים להביא את מירב המצביעים מהציבור שלה, בכך יגדל הכח של הנציגות ציבור היראים באופן של יושר וצדק ללא שתקופח אף תנועה והאמת והשלום אהבו.

בתקווה שנזכה לנצל הימים האלו שיהא שם שמים מתקדש על ידינו, ולשמש כלי מחזיק ברכה כמאמר התנא ר"ש בן חלפתא "לא מצא הקב"ה כלי מחזיק ברכה לישראל אלא השלום". ע"כ לשון המכתב.

אתמול החלה מתקפה חריפה בשידור חי על נכד שר התורה הרב יענקי קנייבסקי. יו"ר סיעת 'יהדות התורה' בי-ם יעקב הלפרין תקף בראיון ליעקב גרודקה וישראל אוחיון ב'קול ברמה את יענקי קנייבסקי שלדבריו מנהל את הציבור החרדי וגורם לפירוד ': "ישנו אברך בשם יעקב קנייבסקי, בבני ברק, בן 28, והוא מפרפר ומסובב את כולם, ועושה מה שמשתלם לו לפי מה שהבנתו מבינה שצריך לעשות, ולצערי הרב הולכים אחריו. נכון הוא בנש"ק, אבל לבנש"ק אסור לעשות מחלוקת בעם ישראל, לפרד ולהפריד ולעשות שנאת חינם. אין לו רשות לעשות דבר כזה וזה מה שהוא עשה עד עכשיו".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אני ליטאי ולמען כבודו של מרן שר התורה אבחר ב-ישראל פרוש

  לא ניתן שיענקי יעשה צחוק מרב חיים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. יענקוש מאמי די לבכות מכלוף כבר מחליף לך טיטול

  יענקוש מצא לו את מי לשרת .דרעי דואג אך ורק להשרדות שס וזה יעלה ביוקר לדגל כי בתוך דגל שישו ושמחו
  נציגי דגל פועלים נגד הרשימה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב