בפיקוח על הבנקים חוששים מהצפת משקי הבית בהלוואות

הפיקוח על הבנקים חושף מספר נתונים חשובים ומדאיגים, האשראי הצרכני בשנים האחרונות זינק ב 45% בנתון זה כולל גם האשראי שחברות האשראי מספקות

הפיקוח על הבנקים חושף מספר נתונים חשובים ומדאיגים בו זמנית.
האשראי הצרכני בשנים האחרונות זינק ב 45% בנתון זה כולל גם האשראי שחברות האשראי מספקות.

הרצון המתמיד של משקי הבית לנסות ולשפר את איכות חייהם גורם להם לא אחת להיכנס לחובות נוספים הן באמצעות הלוואות והן באמצעות קבלת אשראי בנקאי או חוץ בנקאי .הדבר בא לידי ביטוי גם בהלוואות לשוק הרכב המשגשג.

את שוק הרכבים לא מסבסדים לבדם הבנקים באמצעות הלוואות כי אם גם גופים חוץ בנקאיים שיודעים היטב לצוד לקוחות גם במחיר של ריביות גבוהות.
עוד עולה מדו"ח סקירת בנק ישראל כי :"מהביקורות שערך הפיקוח על הבנקים עולה שהסיכון הגלום בתיק האשראי הצרכני גדל. על גידולו מעידות התארכות התקופה לפירעון של ההלוואות ועליית היקף החוב של הלווים".

המפקחת על הבנקים חדוה בר כותבת :"חשוב שגם משקי הבית יהיו ערניים ולא יתפתו לקחת אשראי בהיקף מוגזם, אשר עלול להקשות עליהם ואף לסבך אותם בעתיד, אלא ינצלו את החלופות הגדלות בעיקר לצורך הורדת הריבית שהם משלמים על האשראי".

לעומת הגידול באשראי ולוקחי ההלוואות אין גידול יחסי מהותי במספר החשבונות המוגבלים -460 אלף. מדובר בעלייה קטנה ביותר בהשוואה לאשתקד .

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.