בפלג הירושלמי זועמים על מעצרו של הרב טומבק

תדהמה בפלג הירושלמי נוכח מעצרו של הרב אליהו טומבק מנהל רשת תלמודי התורה 'תפארת יעקב, המונה כאלף ילדים. לטענתם, חוקר משטרה מתנכל באופן שיטתי לטומבק. { "נחצו קווים אדומים"}

תדהמה בפלג הירושלמי נוכח מעצרו של הרב אליהו טומבק מנהל רשת תלמודי התורה 'תפארת יעקב, המונה כאלף ילדים – שנעצר בחשד להלבנת הון.

ביום שישי, לאחר ששב ממסע גיוס כספים בחו"ל נעצר הרב אליהו טומבק, מנהל הרשת  של הפלג – על ידי כח משטרתי שארב לו בלבוש אזרחי בשדה התעופה בן גוריון.

בפלג טוענים כי המשטרה רקחה תרגיל על מנת לעכבו בטרמינל, כשהמשטרה נטלה את תיקו של הרב טומבק, הוא החל לאתר את מזוודתו, ולאחר שהתייאש מלאתרו, החל לצאת מהמקום, בשלב הזה  ניגש לעברו  שוטר מתחנת מוריה, שהורה לו להצטרף אליו לחקירות ולמעצר.

בנקודת המשטרה שבנמל התעופה נחקר הרב טומבק, כאשר עיקר החשד של המשטרה – נסוב על כך שהוא נסע לצורך הלבנת הון. במקביל, המשטרה ערכה חיפוש בביתו, ולטענת אנשי הפלג הירושלמי השוטרים ערכו ונדליזם במקום.

במשטרה זימנו את הרב טומבק לחקירה במשטרה, היום  (שלישי) התייצב הרב טומבק לחקירה אצל  אותו חוקר ממרחב מוריה. בשעה 1.30 נכנס לחקירה, ויצא משם בסביבות השעה 17.30 עם ערבות של 5,000 ש"ח.

בפלג הירושלמי טוענים כי מדובר בתקדים מסוכן, בו עוצרים איש ציבור שסך הכל יצא לגיוס כספים: "הפעם נחצו קווים אדומים, חוקר משטרה אחד מנהל את כל מסע הרדיפה,בשל עמדתו כנגד ר' שמואל",  הגיבו הערב גורמים בפלג הירושלמי.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.