ב'פלג' מאיימים במחאה מתמשכת ומתעצמת

פעיל מרכזי ב'פלג' לערוץ 7: "נחריף את המחאה. הנציגים החרדים פשעו נגד קודשי ישראל ואנחנו נמחה מולם בחריפות" {סערת חוק הגיוס}

הקרב על חוק הגיוס בכנסת הסתיים – המאבק ברחוב החרדי רק התחיל: אנשי 'הפלג הירושלמי' מסרבים להשלים עם אישור החוק ומבטיחים מחאה ארוכה ומתמשכת נגדו ונגד יוזמיו.

בראיון לערוץ 7 מבטיח פעיל מרכזי ב'פלג' להמשיך ולהגביר את המחאה "עד שכל הציבור הישראלי ישמע ממנה".

"לראשונה בהיסטוריה חברי יהדות התורה תמכו באופן רשמי בגיוס בחורי ישיבות…זה לא קרה כשחוק טל חוקק, גם לא כשהאריכו אותו. הפעם הייתה תמיכה רשמית. לא זו בלבד: החוק הנוכחי נותן יד ליעדי גיוס, למכסות, הוא מעודד חרדים להתגייס. זה דבר שמעולם לא היה בציבור החרדי", אומר הפעיל.

בהמשך הראיון הוא מפרט את אופי המחאה המתוכננת: "הציבור בישראל עוד ישמע את קול מחאתינו. אנחנו לא מתכוונים להרפות. אבל בראש ובראשונה אנחנו נביע מחאתינו כלפי נציגי יהדות התורה שהיו ממעצבי החוק הזה. הם פשעו נגד קודשי ישראל, ואנחנו נמחה מולם בחריפות".

כזכור, בסוף השבוע דיווחנו כי הגה"צ רבי מאיר ביר, ראש כולל 'אבי עזרי' בעיר אלעד ומתלמידיו המובהקים של מרן הגרא"מ שך זצ"ל, יצא במתקפה חריפה כנגד עסקני ורבני 'הפלג הירושלמי' שפתחו בקמפיין נגד חברי הכנסת החרדים בעקבות אישור תיקון חוק הגיוס.

הרב ביר פתח את דבריו: "צריכים לדעת שכל העניין של גיוס לא השתנה שום דבר מהחזו"א או מזמן ר' איסר זלמן מלצר זצ"ל, אברכים, בחורים וראשי ישיבות ידעו תמיד כי לא מתעסקים בזה אין להם את הכלים להתעסק בזה. רק מי שנושא משא הדור הוא יודע מה לעשות מתי לדבר ברבים ומתי לא ככה היה מתקופת החזון איש".

הרב ביר אמר בדבריו: "לכל דור היו את דרכים שלו איך לנהוג בעניין הזה אף אחד לא התערב. ר' משה הלל הירש התבטא פעם כי 'בנושא הזה אני סומך על ר' אהרן לייב'. מי שלא צריך לשאת את משא הדור אין לו סיבה להתעסק בזה. לגדול הדור יש לו את הסייעתא דשמיא והכלים לדעת מה להגיד ומה לעשות וברוך אף אברך או בחור לא התגייס".

כאן עבר לתקוף חזיתית את מפלגת 'בני תורה' ועיתון 'הפלס' שם זועקים נגד גדולי ישראל וחברי הכנסת כי הם הולכים ומסכימים לפשרות. " הם כמו ערבים שממציאים כביכול הולכים לבנות בהר הבית, מי הולך לעשות פשרה? הם מספרים שקרים".

על מכתב רבני 'בני תורה' נגד תיקון החוק, אמר: "איזה חוצפה ועזות פנים כל מי שחתם, חותם על עצמו: 'אני אדם ריק ופוחז ואין לי שום שייכות עם יראת שמים'! מי שיש לו אחריות ציבורית לא יכול לכתבו ולהגיד כאלה דברים זה הכול מריקנות. אם הוא ראש ישיבה או משגיח הוא לא ראוי להיות ראש ישיבה זה לא ישיבה זה פוליטיקה זה חוצפה ולא היה כזה דבר הכול מסור למנהיג הדור, זה הכול שקר מוחלט אסור לשלוח ילדים לכאלה ישיבות, זה חוצפה לא היה דבר כזה דורות".

בסיום דבריו אמר: "הם מבזים את הרב שך והגרי"ש אלישיב הכול שקר מוחלט. טענו שהרב שך החזיק מהראש ישיבה הזה ומהראש ישיבה הזה, הכול שקר מוחלט. הם רשעים אין מילה אחרת אין להם טיפה של יראת שמים, טיפה של רצינות זה הכול מידות רעות".

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אני מכיר אישית את הרב ביר ,וזוכר אני אייך היה מדבר בחריפות יתרה על מרן רה״י הגראי״ל בחיי מרן הגרי״ש אלישיב זצוק״ל ….כך שאין לצותת ממנו לעת עתה דבר כאשר מחר הוא עלול לדבר להיפך לגמרי…..חבל שצריך להסתייע בו נגד הבני תורה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. דברי הרב ביר ש', במחילה מכבודו, הם חוסר הענייניות במיטבה. זה רק מראה שתשובות ענייניות אין ולכן כשאין מה לענות, נשאר רק לבזות וללכלך ולהקיא את כל הזוהמה על המיקרופון.
  אם כבוד הרב רוצה להיות ענייני ולהרגיע את האבות המודאגים לגורל בניהם, הרי ש'הפלג הירושלמי' הם לא העניין. ולכן מומלץ שיניח לשניה את מה שיש לו לומר על 'הפלג' ועל חטאיהם ועוונותיהם הרבים ויאמר נא, את שיש לו לענות על החוק הלא ברור והלא מוסבר שהחכים החרדים הצביעו עליו, בלי לתת הסבר כלשהו לבוחריהם ושכל חברי מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה' (למעט אולי המבוגר שביניהם, שאנו מקווים שהוא כן בסוד העניין), אינם יודעים להסביר, מה פשרו ובמה הוא טוב יותר מהחוק של לפיד (למעט אולי הדחיה של כמה שנים).

  יוסי |
  הגב
 3. דברי הרב ביר ש', במחילה מכבודו, הם חוסר הענייניות במיטבה. זה רק מראה שתשובות ענייניות אין ולכן כשאין מה לענות, נשאר רק לבזות וללכלך ולהקיא את כל הזוהמה על המיקרופון.
  אם כבוד הרב רוצה להיות ענייני ולהרגיע את האבות המודאגים לגורל בניהם, הרי ש'הפלג הירושלמי' הם לא העניין. ולכן מומלץ שיניח לשניה את מה שיש לו לומר על 'הפלג' ועל חטאיהם ועוונותיהם הרבים ויאמר נא, את שיש לו לענות על החוק הלא ברור והלא מוסבר שהחכים החרדים הצביעו עליו, בלי לתת הסבר כלשהו לבוחריהם ושכל חברי מועצת גדולי התורה (למעט אולי המבוגר שביניהם), אינם יודעים להסביר, מה פשרו ובמה הוא טוב יותר מהחוק של לפיד (למעט אולי הדחיה של כמה שנים).

  יוסי |
  הגב
 4. פשוט אמר את האמת. משה אמת ותורתו אמת והם בדאים. פלג שמלג, אי אפשר לעבוד על כל האנשים כל הזמן, גם אם יש עיתון יפה וכמה בעלי זקנים שמתחפשים לצדיקים גדולים…
  חד וחלק: חבורה של מפגרים שמטמטת את הציבור בשטויות שלהם. לא "גאונים" ולא "צדיקים" – מפגרים!!!

  יהודה |
  הגב
  • במדינה דמוקרטית כל אחד יכול ללכת לפי הדרך שהוא בוחר…
   כך ש"הפלג" בחר ללכת לפי הרב שהוא הכתיר לעצמו.
   ואנשי יהדות התורה הלכו לפי הדרך והרבנים שלהם!!!!!!
   במצב כזה שאף אחד לא יודע מה הדרך הנכונה….
   מי יכול לבוא ולהגיד ובאיזה זכות הוא יכול להשמיץ קבוצה אחרת!!
   ובאיזה אישור חרדי שמקיים את תורת ה' באמת (כי הרי אלה שלא מקיימים מה אכפת להם..)
   יכול לבוא ולרכל וללבות אש וכו….
   הרי רשום בתורה" לא תלך רכיל בעמך".
   ויש לשמור על אהבה כי רק אז יבנה בית המקדש..
   אז לכל המתייפיפים למניהם שמאוד מאוד אכפת להם ממה שהרבנים אומרים….
   שקודם ישמרו את הבסיס שזה אומר לא לרכל ולכתוב כתבות שיקריות!!!! על הפלג השני ולאחר מכן נראה אם עדיין יהיה שני פלגים… אז לכל אותם אנשים שהגיבו אתם מזכירים לי את אותן התגובות שמגיבים החילוניים על החרדים. ובמקום לריב אחד אם השני בוא נתאחד לזרם אחד ונקיים את תורת ה' תמימה בלי לשאול שאלות בלי לשון הרע בלי לרכל..
   נאהב אחד את השני ונקבל את השונה!
   וכך נזכה לגאולה…
   ונמנע צרות מהם ישראל!
   אחת שבאמת אכפת לה מהחרדים…..

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 5. מעניין מי המבין על פוחזים ורקים שאין להם זיקה ליראת שמים????
  הוא יכול להסתכל בראי ואולי יראה בריאה כזה אבל לומר כן על רבנים גאונים וצדיקים בגלל שמוחים על מכירת ישראל בפומבי בשביל נזיד עדשים???
  ר"ל

  החרדי האמיתי |
  הגב