בפלג הירושלמי תוקפים: "במקום להתנער מהמשגיח – משמיצים את אנשי 'הפלס'"

בפלג הירושלמי תוקפים בחריפות את דברי הרבנים המזוהים עם גדולי ישראל שהאשימו את בכירי 'הפלג' בחשיפת פרשת ההטרדות, "לא אכפת להם מהנשים שהוטרדו", ומדגישים: "הסיפורים לא דלפו מאנשינו".

אפקט פרשת המשגיח מתגלגלת להטחת האשמות בין הפלגים הליטאים: בפלג הירושלמי תוקפים בחריפות את דברי הרבנים המזוהים עם גדולי ישראל שהאשימו את בכירי 'הפלג' הירושלמי בחשיפת פרשת ההטרדות שמסעירה את הציבור החרדי.

בפלג הירושלמי תוקפים בשיחה ל'קוקר' את מפיצי המכתב: " לאותם אנשים כלל לא אכפת מאותם בנות ונשים שהוטרדו ועולמם נחרב, מה שאכפת להם זה שאולי הפלג חשף את הפרשה", הם טוענים.

"כאלו סיפורים לא צריך לטאטא מתחת לשטיח ולעגל פינות",  טוען גורם בפלג הירושלמי ומביע תמיהה על הדברים שנאמרו ," נעשו פה מעשים חמורים ובמקום להתנער ולגנות ולהקיא מתוכנו את אותם אנשים – מטיחים האשמות כיבכול אנשי הפלג דאגו לפוצץ את הפרשה".

גורם בפלג הירושלמי מדגיש, "כי אף אדם בתוך המערכת של הפלג הירושלמי כלל וכלל לא הפיץ את הסיפור הזה וכי הסיפורים שהתגלו לאחרונה הם כתוצאה מפתיחות שחלה בציבור החרדי בשיתוף פעולה עם המשטרה בכאלו מקרים".

בחוברת מיוחדת בשם "נאמנו מאוד" תקף הרב פרוילך במכתב במרומז את אנשי הפלג הירושלמי בהפצת הסיפורים שנחשפו וכותב, "כי מי שעקב היטב אחר מעלליה של כת 'ההשקפה'  יבחין במדרון החלקלק, כוחו של הרגל מקהה את ההרגשות והחושים, מגביל את תשומת הלב, ומאפשר ללהטוטני כת השטן ומנווטיה המתוחכמים מאד להרע, להוביל תהליכים הרסניים בחברה החרדית ובעולם התורה", נכתב.

בגליון שהופץ נרמז כי אנשי הפלג עומדים מאחורי הפצת הפרשה בכדי להכתים ציבור שלם,"מישהו מתוחכם מאד מפוצץ מעל ראשנו סיפורי אימה מתועבים בזה אחר זה, כדי להשיג את מטרותיו הנפשעות. נכונים או לא, זה כבר עניין אחר. העניין הוא הפרסום והפיצוץ האדיר, עם זיקוקים צבעוניים כדי להשיג שתי מטרות", כותבים הרבנים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.