בפעילות ח"כ אשר: חשמל כשר לשימוש

בטיוטת ההסכם הודגש כי יהיה מתן מענה הולם לייצור והספקת החשמל בשבתות ומועדי ישראל המקיים את צביון השבת ומועדי ישראל

בפעילות ח"כ יעקב אשר: ועדת הכלכלה הגיעה לסיכומים עם משרד האנרגיה להשגת מתווה לייצור ושיווק חשמל כשר לשימוש בשבת בתהליך אוטומטי ללא מגע יד אדם כחלק מיישום רפורמת החשמל והייצור הקהילתי.

יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ איתן כבל הודיע כי "יש רצון של רשות החשמל ומשרד האנרגיה לקדם את עניין החשמל הכשר בשבתות. אני מתחייב לעשות הכל כדי לקדם את ההליך ומודה לחברי הכנסת יעקב אשר ומיכאל מלכיאלי על הובלת הנושא".

בטיוטת ההסכם הודגש כי יהיה מתן מענה הולם לייצור והספקת החשמל בשבתות ומועדי ישראל המקיים את צביון השבת ומועדי ישראל

עוד סוכם כי מתקן החשמל הקהילתי יפעל באוטומציה מלאה בייצור והספקת חשמל באופן אוטומטי וללא מגע יד אדם, לכל אורך התהליך, לרבות אוטומציה באספקת מקור האנרגיה לייצור החשמל.
במקביל תוקם רשת אוטונומית בערים מסוימות שניתן לנתקה מרשת החשמל הארצית ולהפעילה באופן עצמאי.

בנוסף סיכם ח"כ אשר עם הדרגים המקצועיים כי בעיר בית שמש יוקם פיילוט של המערכת החדשה ויתאפשר לחברת חשמל להקים תחנה בהספק של עד חמישים מגוואט, בנוסף יבדקו אפשרויות להקמת מתקני אגירה מערכתיים לשכונות ותיבחן אפשרות שמשרד האנרגיה יסייע בהקמת פיילוט.

כזכור בדיון שהתקיים בוועדת הכלכלה על הפרטת משק החשמל, דרש ח"כ יעקב אשר למצוא פתרון והסדרה במסגרת הרפורמה לייצור ושיווק חשמל קהילתי כשר.

לדבריו, אלפי משפחות בציבור החרדי, לא משתמשות כיום בחשמל בשבת ונעזרות בגנרטורים והאפשרות לייצור ושיווק חשמל כשר לשימוש בשבת שיסופק בתהליך אוטמטי ללא מגע יד אדם יחסוך לאלפי משפחות את העלויות הגבוהות של תפעול הגנרטורים ויתרום לאיכות הסביבה.

בשבוע האחרון נפגשו חברי הכנסת יעקב אשר, משה גפני, מיכאל מלכיאלי ואיתן כבל עם מנכ"ל משרד האנרגיה אודי אדירי ויו"ר רשות החשמל אסף אילת יחד עם היועצת המשפטית של הועדה ועוזריו של שר האנרגיה כדי לקדם את הפתרון לייצור חשמל כשר לשימוש בשבת מה שהוביל להסכמות עליהן דווח בועדת הכלכלה.

ח"כ אשר בירך על הסיכומים שהושגו והודה ליו"ר ועדת הכלכלה על נחישותו להשגת הפתרון עבור אלפי משפחות והביע תקווה כי בקרוב יהיה יישום של הסיכומים בערים ובשכונות החרדיות