בפעילות הלילית: מחבל חוסל

בתוך פחות מ-24 שעות מאז פיגועי הירי שכשלו בבנימין – המחבל שביצע את הירי אותר וחוסל

בתוך פחות מ-24 שעות מאז פיגועי הירי שכשלו בבנימין – המחבל שביצע את הירי אותר וחוסל.

דובר צה"ל מסר הבוקר כי "הלילה בוצעה פעילות משותפת במרחב נבי צלח, שנועדה לעצור את המחבל שביצע את פיגועי הירי באזור עטרת ונבי צלח בסוף השבוע האחרון. במהלך הפעילות נתקל הכוח במחבל החמוש – אעמר אחמד חליל בן 34 – שביצע את הפיגועים, הכוח הגיב בירי ממנו נהרג המחבל. אין נפגעים לכוח. בנוסף נעצר חשוד נוסף שנכח במקום, העצור נפצע באורח קל במהלך המעצר וטופל על ידי הכוח".

מהמשטרה, שלקחה חלק פעיל במבצע הלילה ואנשיה – לוחמי הימ"מ הם שחיסלו את המחבל, נמסר: " פעילות זו מוכיחה שוב שאין מקלט למי שעוסק בפגיעה באזרחים ובכוחות הביטחון וכי הזרוע הארוכה של כוחות הביטחון הישראלים אשר פועלים בשיתופי פעולה מבצעיים, תשיג את כל מי שעוסק או מתכוון לעסוק בטרור. הימ"מ, היחידה המיוחדת ללוחמה בטרור של מג"ב נמצאת בחזית העשייה הביטחונית במדינה, עשייה שברובה נשארת חסויה ורחוקה מעיני הציבור בישראל".

כזכור, שני הפיגועים אירעו במהלך יום האתמול: בשעות הבוקר בוצע פיגוע ירי מרכב חולף לעבר רכב בין עטרת לאום צפא. הנהג, ערבי, נפצע באורח קל מרסיסים וטופל בנקודה, נזק נגרם. עם צאת השבת נשמע ירי בסמוך לפילבוקס בנבי צלח. ב"ה לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בסריקות נמצאו שני תרמילים.

ובתוך כך, במהלך הלילה פעלו כוחות החטיבה המרחבית 'עציון' ולוחמי מג״ב במרחב הכפר בית אומר על מנת לתפוס כספים שניתנו על ידי ארגון הטרור חמאס לאביו של המחבל אשר ביצע את פיגוע הדריסה סמוך לבית אומר ב-27 בנובמבר 2015 שבו נפצעו חמישה חיילים. בפשיטה הוחרם כלי-רכב בשווי אלפי שקלים השווה ערך לכספים שניתנו לו על ידי הארגון. "פעילות זו מצטרפת למאמצים הרבים הנעשים במרחב נגד עידוד הטרור ומתן תגמול למשפחות מחבלים", נמסר.

במקביל, במהלך הלילה עצרו כוחות צה"ל, שב״כ ומשטרת ישראל באיו"ש שני מבוקשים. בחברון נעצר מבוקש פעיל בארגון טרור חמאס.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.