"ישראל אחראית לקריסת מנהרות חמאס"

כיפת ברזל תת קרקעית? קריסתה של מנהרה נוספת, העשירית במספר אמש, מחזקת את הפרסומים האחרונים בתקשורת העולמית {בעולם משוכנעים}

בפעם העשירית בתוך חודש: מנהרה נוספת שחפרו ארגוני הטרור הפלסטיניים ברצועת עזה קרסה אמש, ועל פי הדיווחים מהרצועה לפחות שלושה בני אדם נפגעו באירוע בחאן יונס.

כזכור, לפני חמישה ימים נהרג עבד אלסלאם עאיד בטניג'י, מפקד בזרוע הצבאית של חמאס, בקריסת מנהרה באזור סג'עייה ברצועת עזה. גדודי עז א-דין אלקסאם פרסמו הודעה רשמית על מותו של הפעיל בהתמוטטות.

הקריסות החוזרות ונשנות מובילות לתבהלה של ממש בקרב פעילי הארגון. חופרי המנהרות לא נותרים אדישים למול הצירוף המחשיד של 10 מנהרות שקרסו בתוך חודשיים – מחד, והדיווחים בכלי התקשורת העולמיים כי ידה של ישראל מאחורי האירועים – מאידך.

כלי תקשורת ערביים מדווחים כי בעקבות האירועים האחרונים מסרבים הפעילים לחפור מנהרות חדשות, בעוד אחרים חוששים להיכנס גם לאלו הישנות. למרות זאת, מעריכים מקורות בעזה כי חמאס מצליח להמשיך בחפירות – לא ברור האם ע"י כפייה של פעילים.

בתוך כך, רשת אל ג'זירה מצטטת גורמי מודיעין אמריקאים הטוענים כי מהנדסים ישראלים ואמריקנים פועלים יחד בפרויקט חשאי ומכנים אותו 'כיפת הברזל התת קרקעית'.

ע"פ הדיווח, הפרויקט המשותף לארה"ב ולישראל מסתמך על פיתוחים טכנולוגיים מתקדמים של חברות ישראליות והוא זה שעומד מאחורי קריסת המנהרות.

גורמים המעורים בפרויקט טענו כי רשת המנהרות התת קרקעית שחופרת ישראל סמוך לגדר המערכת רושתה בחיישנים מתקדמים הקולטים גלים סייסמיים מתחת לפני הקרקע ומאתרים בדיוק רב את מיקום המנהרות שחופרים פעילי חמאס.

הדיווח מגובה בציטוטים של בכירים ישראלים – בהם ח"כ עומר בר לב – שרמז כי ישראל עומדת מאחרוי התקיפות. בנוסף, הממצאים מתיישבים עם דבריו של ראש ממשלת חמאס ברצועה שטען כי חיישנים ואמצעי ריגול ישראלים אותרו בקרקע הרצועה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. למה תמונה של תיפלה שלהם? תשימו תמונה של מנהרה קורסת. שנשמח שהשם מחסל אוייבנו

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב