בצה"ל חוששים: גל פיגועים לקראת פסח

ממידע מודיעיני ומהערכות של גורמי צבא עולה חשש כי הפלסטינים יגבירו את הלהבות, קצין בכיר בצה"ל אמר היום (רביעי) כי מספר הגדודים באיו"ש יעלה בפסח מ-19 ל-21.

 השקט שלפני הסערה? לקראת הפסח הקרוב מתגברים בצה"ל כוחות ברחבי יהודה ושומרון מחשש לניסיונות לבצע פיגועים.

ממידע מודיעיני ומהערכות של גורמי צבא עולה חשש כי הפלסטינים יגבירו את הלהבות, קצין בכיר בצה"ל אמר היום (רביעי) כי מספר הגדודים באיו"ש יעלה בפסח מ-19 ל-21. "אנחנו נכנסים לתקופה מאתגרת ולא יציבה שבה אנו רואים התרעות לפיגועים", אמר הבכיר. לדבריו, שני האתגרים העיקריים העומדים בפני כוחות הביטחון בזמן החג הם המתיחות הגוברת באזור הר הבית והעובדה כי החופשה מייצרת מטרות גדולות יותר לפיגועים.

"צריך לדאוג שהמטרות האלה לא הופכות ליעד לפיגוע ולכן אנחנו מתגברים את הכוחות", הוסיף הקצין.

הקצין  התייחס לירידה היחסית במספר הפיגועים בשלושת השבועות האחרונים וכינה אותה "הפוגה לא יציבה ומאותגרת".

במקביל, לקראת פסח קיים היום נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין מפגש מיוחד עם מועצת ראשי הדתות במשכנו בירושלים. "זוהי עת חירום והחובה מוטלת עלינו למנוע התפרצות של אלימות שעלולה לגרום לשפיכות דם נקי", אמר הנשיא ריבלין.

עמאר

"הבית שלנו בוער גם מהסתה והמקור לחלקה הוא באמירות של מנהיגים דתיים מוכרים ובכירים המתיימרים לדבר בשמה של אמת דתית", הוסיף. המפגש בין המנהגים נקבע לאחר התייעצות עם הגורמים הרלוונטיים העוסקים בנושא במשרד ראש הממשלה ובמועצה לביטחון לאומי.

הכנס שנפתח בדברי הנשיא, נערך בהשתתפות הרב הראשי בישראל הרב דוד לאו, השייח' מחמד כיוואן, יו"ר איגוד אנשי הדת המוסלמית בישראל, השייח' מוואפק טריף, המנהיג הרוחני לעדה הדרוזית והפטריארך תיאופולוס השלישי, ראש הפטריארכיה היוונית אורתודוכסית בישראל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.