בצה"ל מנסים להרגיע: "לא הייתה כוונה לבצע פעולת חיסול של בכירים"

בפיצוץ מנהרת הטרור נהרגו לפחות 7 פעילי חמאס וג'יהאד אסלאמי שנקברו תחת ההריסות. בצה"ל הבהירו כי הבכירים בחמאס ובג'יהאד האסלאמי שנהרגו בהפצצה נפגעו במהלך מנוסתם, וכי לישראל לא היתה כוונה לפגוע בהם

בצה"ל מנסים להרגיע את הפלסטינים ברצועה בכדי למנוע הסלמה של הרגע האחרון. בפיצוץ מנהרת הטרור נהרגו לפחות 7פעילי חמאס וג'יהאד אסלאמי שנקברו תחת ההריסות. בצה"ל הבהירו כי הבכירים בחמאס ובג'יהאד האסלאמי שנהרגו בהפצצה נפגעו במהלך מנוסתם. צה"ל פרס מספר מערכות כפת ברזל ביישובי הדרום, וביישובי עוטף עזה נערכים.

בין ההרוגים במנהרת התופת הוא ערפאת אבו מרשד, מפקד הזרוע הצבאית של הארגון במרכז הרצועה וסגנו. מדובר בבכיר בארגון הטרור שישראל ניסתה לשים את ידו עליו מספר פעמים בצוק איתן אך ללא הצלחה.

"מדובר בפעולה הגנתית מול הפרת ריבונות, הפיצוץ נועד לקטוע אותה ולהוציאה מכלל שימוש", הסביר דובר צה"ל, תא"ל רונן מנליס. "לא השתמשנו בשום אמצעי לא חוקי ולא מוכר", הוא אמר. בצה"ל ביקשו להדגיש כי לא הייתה כוונה לבצע פעולת חיסול של בכירים, ובישראל יש לא מעט שרואים בהודעה כ"מתרפסת" בפני הפלסטינים.

בצה"ל טוענים כי רק לאחר הפיצוץ נכנסו פעילים של הג'יהאד לתוך המנהרה במטרה לאתר את החופרים שאבד איתם הקשר, וכתוצאה מהרעידות, ומהאבק הרב נהרגו אותם פעילים לאחר שהמנהרה קרסה עליהם.

למרות שחמאס מנסה להרגיע את הרוחות הזועמות בתוך הרצועה, בתקשורת הפלסטינית משדרים הערב קליפים עם איומים לעבר ישראל במטרה להתסיס את השטח.

בתוך כך, בישובי עוטף עזה הוציאו הנחיות לאוכלוסייה למחר לאחר הערכת מצב הלילה הלימודים יתקיימו מחר כרגיל. כל מוסדות החינוך ממוגנים. הלמידה בתוך המבנים ללא יציאה לחצר בהפסקות . 2. לא יבוצעו עבודות חקלאיות בסמיכות לגדר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.