בצה"ל התנצלו על טקס הפרשת חלה

בתגובה לכתבה באתר החדשות של ערוץ 2 על כך שהורים זועמים התלוננו בפני הצבא שבנותיהם נלקחו 'רחמנא ליצלן' לטקס הפרשת חלה בכפר חבד בתקופת הטירונות, הגיבו מדובורות צה"ל כי הפעילות היתה "רשות" והבנות לא חויבו להשתתף בטקס {זעם קדוש}

בתגובה לכתבה באתר החדשות של ערוץ 2 על כך שהורים זועמים התלוננו בפני הצבא שבנותיהם נלקחו 'רחמנא ליצלן' לטקס הפרשת חלה בכפר חבד בתקופת הטירונות, הגיבו מדובורות צה"ל כי הפעילות היתה "רשות" והבנות לא חויבו להשתתף בטקס.

והנה תגובת הצבא כפי שהתפרסמה בחדשות 2  "מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "טרם היציאה לפעילות הובהר לחיילות כי מדובר בפעילות רשות". גורם צבאי הוסיף כי "בפער הזמנים בין גיוס הבנות לבנים מועברים תכנים ערכיים וחינוכיים. במסגרת זו, תואם יום לטירוניות בהובלת הרבנות הצבאית, במסגרתו נסעו לכפר חב"ד לפעילויות שונות."טרם היציאה לפעילויות ניתנה לחיילות אופציה להישאר ביחידה והובהר להן כי הן אינן חייבות לקחת חלק בפעילויות מסוג זה. במהלך הסיור חיילת ביקשה שלא להשתתף באחת הפעילויות ואכן לא השתתפה"

מזעזע לא פחות הן טענותיה של האם על עצם קיום המצווה "אי אפשר לעבור על כך לסדר היום" טענה, לא פחות, "את הזמן שהן אמורות ללמוד על הצבא לוקחים אותן לשם, אי אפשר לעבור על זה לסדר היום", אמרה האם לחדשות 2 Online. "הוציאו אותן לפעילות הכי דתית שיש בעיניי, טקס שהוא עצמו ממודר מגדרית. פשוט לא האמנתי".

לא ברור למה צבא ישראלי יהודי צריך להתנצל על קיום פעילות דתית יהודית לחייליה, מה שבטוח שבימים כאלה כאשר עולים קולות במחנה על הפתיחות של הצבא לקלוט אל תוכה חיילים חרדים, חשוב גם לראות את ההתנערות שלה ממה שכינתה האם "פעילות דתית ביותר"  כאשר מדובר באחת המצוות הטריוויאליות היהודיות ביותר ומרובת הסגולות כמו הפרשת חלה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.