בציונות הדתית זועמים: "מכנים אותנו 'עמלק' ומצפים שנשתתף בעצרת'

זעם בציונות הדתית בעקבות דברי הרב בעדני שפורסמו אמש, "דורשים ממנו לקחת חלק במאבקים של העולם החרדי, אבל אז מתברר שמאחורי הגב מכנים אותנו 'בהמות' ו'עמלק' – לא נחריש יותר"

בציונות הדתית זועמים הבוקר בעקבות דבריו של הרב שמעון בעדני שפורסמו אתמול ומבטיחים: "לא נחריש יותר".

כזכור, אמש פורסמו ברדיו 'קול חי' הקלטות מדברים שנשא הרב שמעון בעדני בכינוס בחירות בבית שמש, שם תקף בחריפות את מפלגת הבית היהודי ואת רבני הציונות הדתית: "מטומטמים! בהמות! זו השתלטות של עמלק, גם הרבנים שלהם, איך הולכים אחריהם, הרבנים האלה הם ייתנו את הדין על זה שהזיקו לכוללים, ה' ישמור. מצביעים איתו (עם לפיד ש.ר.) ביחד על כל החוקים הרעים".

הבוקר (יום ראשון) נשמעו קולות במפלגת 'הבית היהודי' שקראו לנתק כל מגע עם המפלגות החרדיות עד שאלו יתנערו מדברי הרב בעדני. "מאז הקמת הממשלה אנחנו מותקפיפ בבוטות על ידי גורמים שונים בחברה החרדית, אבל בשבוע האחרון הגיע הדברים לידי הסתה של ממש" אומר לנו בכיר בבית היהודי איתו שוחחנו הבוקר, הבכיר הוסיף: "בשנה האחרונה המפלגות החרדיות נעזרו רבות בנציגי הבית היהודי, היו הרבה גזירות וקיצוצים שהתבטלו בזכות פעילות שקטה של הנציגים שלנו שבאה לאחר בקשות של הנציגים החרדים…אחרי מסע השיסוי שאנחנו עוברים בתקופה האחרונה, אמליץ לחברי לנתק כל מגע עם חברי הכנסת החרדים. לא יכול להיות שבבוקר יבקשו ממנו עזרה, ובערב יכנו אותנו 'מטומטמים' 'בהמות' ו'עמלקים' "

בנוסף, רבנים בציונות הדתית אמרו הבוקר שדברי הרב בעדני מוכיחים כי צדקו מי שקראו לציבור להימנע מהשתתפות בעצרת, הרבנים הוסיפו: "דורשים ממנו לקחת חלק במאבקים של העולם החרדי, אבל אז מתברר שמאחורי הגב מכנים אותנו 'בהמות' ו'עמלק' – לא נחריש יותר".

במפלגות החרדיות בחרו שלא להגיב לדברים והסתפקו בעקיצה למפלגת הבית היהודי "על איזו עזרה בדיוק הוא מדבר? על מניעת הסנקציות הפליליות או על עצירת הקיצוץ בתקציבי הישיבות?"

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.