בצל גזירת הגיוס: הגר"ג אדלשטיין חיזק בפונביז'

ראש הישיבה עמד בדבריו על הגזירות המרחפות על עולם התורה ועמד שהזכות לינצל מהם זה בשקידת התורה ועמלה לאחר מכן עברו תלמידי הישיבה לברכה וכתיבה וחתימה טוב. בעריש פילמר תיעד

מרן ראש ישיבת פוניבז' הגר"ג אדלשטיין הגיע הערב לחיזוק והתעוררות במספר ישיבות בבני ברק. משאו של ראש הישיבה החל בישיבת דעת תבונה שנפתחה בשנים האחרונות שם עמד ראש הישיבה על ההכנה הנצרכת לימים הנוראים, לאחר מכן הגיע ראש הישיבה לישיבת נחלת דן הנקראת בפי כל בית מדרש עליון הספרדית ראש הישיבה עמד בדבריו על הגזירות המרחפות על עולם התורה ועמד שהזכות לינצל מהם זה בשקידת התורה ועמלה לאחר מכן עברו תלמידי הישיבה לברכה וכתיבה וחתימה טוב.

משם הגיע ראש הישיבה לישיבת פוניבז' לצעירים את פניו קיבלו מאות תלמידי הישיבה בראשות ראשי ורבני הישיבה לצעירים, ראש הישיבה חיזק את התלמידים ולאחר מכן ליווי אותו עד רכבו כשהוא מרעיף עליהם מברכותיו.

צילום: בעריש פילמר

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אני אומר לכל בני הישיבות ולעולם התורה הקדושה, תקשיבו רק לרב אוירבך שליט"א מנהיג הדור הזה... האיש הגאון החכם הזה יודע מה שהוא מדבר!!! כל פשרה תביא רק להמשך רדיפת עולם התורה!!! לכן נתקו כל מגע עם רשויות הצבא!!! בועדה להצלת עולם התורה של הפלג הירושלמי מסרו בתגובה לביטול חוק חידוש גזירת הגיוס כי ביטול החוק מוכיח את צדקתם שאסור להתייצב. "חוק הגיוס שהוציא כשבעת אלפים צעירים חרדים מעולם התורה אל שורות צה"ל, ושהחדיר שיח של הסתגלות לשירות הצבאי בציבור החרדי, ביטול חוק כזה מוכיח כי בג"צ דבק בעיוורון חושים מוחלט אחר עיקרון ה'שיויון בנטל', ולא משנה כמה הציבור החרדי הקריב את ערכיו ותורתו בחוק החדש, הבג"צ ימשיך לדרוש- לקיים את הערך החוקתי של 'שיוויון בנטל' במלואו", נכתב על ידי הועד.. "זה הזמן להתפכח", קוראים בפלג הירושלמי, ומוסיפים, "ולהבין כי רק עמידה איתנה וברורה נגד חיקוקי דין שמבטלים את ערכיה הבסיסים של היהדות, תסיים את השיסוי החוקתי חסר המעצורים בציבור שומרי התורה והמצוות, מיטב בנינו נדרסו תחת מגף חוק הגיוס החדש, תם עידן הפשרות, והגיע הזמן לשינוי גישה במאבק נגד מחוקקיה של מדינת ישראל – שרואים בעולם התורה כשוברי שיוויון בנטל הציבורי, מסרו בוועדה להצלת עולם התורה של הפלג הירושלמי ולהשר ליברמן, הרשע מרושע, {ועוכר ישראל} אני מסביר... אתה שכחת שאנחנו כבר בעידן חדש, דיקטטורה כבר לא באופנה מזמן, גידלת וחונכת על ערכים קומנסטים אנטי דתי, ומזה בא תפסת עולמך, תעורר מהר מחלומות לילה, עדן הזה כבר עבר ובטל מן העולם, מתחילה עובדי עבודה זרה היו אבותינו, ועכשיו קרבנו המקום לעבודתו. תצטרף לטרנד החדש, תגלה עולם חדש מלא חיים ושמחה, מעבר לחומריות, מעבר לרוח שמד, תנשום קצת רוח ונשמה, לפני שתאבד כמו שהקומזים עבר מן העולם, תעשה שאויץ. מי זה?? זה ליברמן ?? ההוא שליקקו לו את הנשמה בתורה בתפארתה??? בושה!!! תמיד ידענו שהוא רוסי כופר בד' ובתורתו. ליברמן חזרה לרוסיה שם מקבלים מאפייה רוסית כמוך. ליברמן- כאחרון משונאי ישראל נוטרי התורה, שרוצה לגייס את כל החרדים כולם כ"פליליים" ואולי גם נצטרך בקרוב ממש לשאת סטיקר... צהוב: "אני חרדי פלילי". אז, יהיה זה גם לגיטימי לא רק להדיר אותנו מזכויות כמו היום, אלא לעשות לנו מכלאות, עינויים... כמו שהיה שם... ישמרנו רק האלוקים, הכל יכול, רק הד' ית' יכול הכל....

  אני אומר לכל בני הישיבות ולעולם התורה הקדושה, תקשיבו רק לרב אוירבך שליט"א מנהיג הדור הזה… האיש הגאון החכם הזה יודע מה שהוא מדבר!!! כל פשרה תביא רק להמשך רדיפת עולם התורה!!! לכן נתקו כל מגע עם רשויות הצבא!!!

  בועדה להצלת עולם התורה של הפלג הירושלמי מסרו בתגובה לביטול חוק חידוש גזירת הגיוס כי ביטול החוק מוכיח את צדקתם שאסור להתייצב. "חוק הגיוס שהוציא כשבעת אלפים צעירים חרדים מעולם התורה אל שורות צה"ל, ושהחדיר שיח של הסתגלות לשירות הצבאי בציבור החרדי, ביטול חוק כזה מוכיח כי בג"צ דבק בעיוורון חושים מוחלט אחר עיקרון ה'שיויון בנטל', ולא משנה כמה הציבור החרדי הקריב את ערכיו ותורתו בחוק החדש, הבג"צ ימשיך לדרוש- לקיים את הערך החוקתי של 'שיוויון בנטל' במלואו", נכתב על ידי הועד..

  "זה הזמן להתפכח", קוראים בפלג הירושלמי, ומוסיפים, "ולהבין כי רק עמידה איתנה וברורה נגד חיקוקי דין שמבטלים את ערכיה הבסיסים של היהדות, תסיים את השיסוי החוקתי חסר המעצורים בציבור שומרי התורה והמצוות, מיטב בנינו נדרסו תחת מגף חוק הגיוס החדש, תם עידן הפשרות, והגיע הזמן לשינוי גישה במאבק נגד מחוקקיה של מדינת ישראל – שרואים בעולם התורה כשוברי שיוויון בנטל הציבורי, מסרו בוועדה להצלת עולם התורה של הפלג הירושלמי

  ולהשר ליברמן, הרשע מרושע, {ועוכר ישראל} אני מסביר… אתה שכחת שאנחנו כבר בעידן חדש, דיקטטורה כבר לא באופנה מזמן, גידלת וחונכת על ערכים קומנסטים אנטי דתי, ומזה בא תפסת עולמך, תעורר מהר מחלומות לילה, עדן הזה כבר עבר ובטל מן העולם, מתחילה עובדי עבודה זרה היו אבותינו, ועכשיו קרבנו המקום לעבודתו. תצטרף לטרנד החדש, תגלה עולם חדש מלא חיים ושמחה, מעבר לחומריות, מעבר לרוח שמד, תנשום קצת רוח ונשמה, לפני שתאבד כמו שהקומזים עבר מן העולם, תעשה שאויץ. מי זה?? זה ליברמן ?? ההוא שליקקו לו את הנשמה בתורה בתפארתה??? בושה!!! תמיד ידענו שהוא רוסי כופר בד' ובתורתו. ליברמן חזרה לרוסיה שם מקבלים מאפייה רוסית כמוך.

  ליברמן- כאחרון משונאי ישראל נוטרי התורה, שרוצה לגייס את כל החרדים כולם כ"פליליים" ואולי גם נצטרך בקרוב ממש לשאת סטיקר… צהוב: "אני חרדי פלילי". אז, יהיה זה גם לגיטימי לא רק להדיר אותנו מזכויות כמו היום, אלא לעשות לנו מכלאות, עינויים… כמו שהיה שם… ישמרנו רק האלוקים, הכל יכול, רק הד' ית' יכול הכל….

  למדן |
  הגב