בצל הדיבורים על הפסקת אש: אזעקת שווא בת"א, שלוש רקטות יורטו באשקלון

דיווחים פלסטינים: הפסקת אש בשעות הקרובות ■ צה"ל: פגענו בשני פעילי טרור בצפון הרצועה שהתכוננו לשיגור רקטות והתקפנו שני מסגדים ששימשו כמחסני נשק

במקביל למגעים על הפסקת אש, מבצע "צוק איתן" נמשך ועימו ירי הרקטות של חמאס ותקיפות צה"ל ברצועת עזה. בסביבות השעה 8:19 נשמעו אזעקות בת"א, הרצליה, רעננה ורישפון. בסביבות השעה 8:19 נשמעו אזעקות בת"א, הרצליה, רעננה ורישפון. כ-20 דקות לאחר מכן הודיע פיקוד העורף כי מדובר באזעקת שווא.

לאחר יותר משש שעות של שקט במהלך הלילה, נשמעו הבוקר (ב') בסביבות 6:20 אזעקות במועצה האזורית אשכול. ארבע רקטות התפוצצו בשטח המועצה, מבלי לגרום לנפגעים או לנזק. זמן קצר לאחר מכן נשמעו אזעקות גם במועצות האזוריות חוף אשקלון, באר טוביה ושפיר. לא התקבלו דיווחים על נפגעים או על נזק באירועים אלה. בסביבות 7:30 נמסר כי שתי רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים בתחומי המועצה האזוריף חוף אשקלון. מערכת "כיפת ברזל" יירטה שלוש רקטות אחרות באזור זה.
צה"ל, מצדו, המשיך בתקיפות גם לאורך הלילה – 35 יעדים הותקפו בסך הכול ברחבי הרצועה. מדובר צה"ל נמסר כי בין התקיפות, פגע צה"ל בשני פעילי טרור בצפון הרצועה שהתכוננו לשיגור רקטות לעבר יישובי עוטף עזה. בנוסף, הותקפו שני מסגדים, ששימשו כמחסני נשק ונקודת מפגש לפעילות טרור. לפני כן, סמוך לשעה חצות, יירטה מערכת כיפת ברזל שלוש רקטות שנורו לעבר קריית מלאכי, מבלי לגרום לנפגעים.
ברקע, התרבו הדיווחים גם מצד חמאס וגם מצד הג'יהאד האיסלאמי (אך לא מצד ישראל), על הפסקת אש קרבה. בכיר הג'יהאד האיסלאמי זיאד נחאלה אמר לסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" כי בשעות הקרובות תאושר הפסקת אש, וזו תתבסס לדבריו על ההסכמות שהושגו בשיחות בקהיר. נחאלה אמר כי "אם אכן נסכים על הפסקת האש, נסביר את הפרטים שהוסכמו בה".
חדש: באפשרותכם לסמן קטע מהמאמר ולשתף רק אותו. סמנו קטע ושתפו.
גם בכיר אחר בג'יהאד האיסלאמי, חאלד אל-בטש, אמר לערוץ "אל-מיאדין" כי בשעות הקרובות תושג הסכמה על הפסקת אש, על בסיס הבנות "עמוד ענן" והיוזמה המצרית החדשה. סוכנות "מען" דיווחה כי ערב הסעודית הציגה מסמך הקורא לפלגים הפלסטיניים לקבל את הפסקת האש, ולהיכנס למו"מ עם ישראל על הסרת המצור.
האחראי על יחסי החוץ בחמאס, אוסאמה חמדאן, אמר גם הוא הלילה כי מתנהלים מאמצים מדיניים אינטנסיביים להביא להפסקת אש בעזה, אך הוא היה מסויג יותר. בדברים שפורסמו באתר א-ריסאלה, המזוהה עם הארגון, ציין חמדאן כי עדיין לא ניתן להכריז על תוצאות המגעים. לעומת דבריהם של הבכירים בג'יהאד, בכיר חמאס עיזת א-רישק כתב בחשבון הטוויטר שלו: "אין חדש בנוגע להפסקת האש. אם תהיה התפתחות, נודיע עליה מיד".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.