בצל הלחימה: ליפא שר לחיילים החרדים

הזמר ליפא שמלצר, אשר שוהה בימים אלה בישראל לרגל סבב הופעות, בחר שלשום (שלישי) להפתיע ולשמח בהתנדבות את החיילים

 

חיילי הנח"ל החרדי זכו לרענון מפתיע לאחר שחלק מהגדוד לקח חלק במבצע היבשתי בתוך רצועת עזה במסגרת מבצע 'צוק איתן'. כוכב הזמר החסידי, ליפא שמלצר, אשר שוהה בימים אלה בישראל לרגל סבב הופעות, בחר שלשום (שלישי) להפתיע ולשמח בהתנדבות את החיילים. במסגרת סבב ההופעות המאולתרות בפני החיילים ביקר ליפא בבסיס האימון של חיילי "נצח יהודה" בבקעת הירדן, וכן ב"יד לשיריון" שבלטרון עבור החיילים החרדים השוהים שם לרגל סדרת חינוך המתקיימת במקום.

 

 

 

בכל הופעה, בה נכחו עשרות חיילים חרדים, שר ליפא משיריו ואף שירים שחיבר במקום עבור החיילים בכשרונו כ׳גראמער׳. כל הופעה לוותה בריקוד סוער של ליפא עם החיילים החרדים, שלא הכירו אותו כל כך קודם לכן. בימים הקרובים יעובדו חלק מהשירים החדשים שנולדו בהופעות אלו, ויופקו לטובת כלל הציבור. יצויין כי אין זו הפעם הראשונה שליפא משתף פעולה עם חיילי הנח"ל החרדי. כזכור, לפני כשנתיים השיק ליפא קליפ עם חיילי הנח"ל החרדי, בו הוא מופיע כשהוא לבוש במדי צה"ל ואף לאחרונה שיגר ברכה מצולמת מיוחדת לחיילים.

 

 

 

הרב צבי קלבנאו, מרבני עמותת הנח״ל החרדי, מוסיף כי "ליפא העלה את המורל, הגבוה גם כך, לשמיים. ההרגשה במקום הייתה משלהבת, והריקודים דמו לאווירת 'שמחת תורה'. ליפא כבר הופיע בעבר בפני חיילים, והתחייב שבכל פעם שיגיע ארצה בעתיד יירתם להופיע בפני החיילים החרדים, ואנחנו, יחד עם החיילים, מודים לו על כך מקרב לב".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ליפא – מה צריכים אנו לכוון בברכת המינים, ומה הביאור ב "וכל המינים כרגע יאבדו", מי הם הנכללים בגדר מינים. (ליפא) עוד אשאל את אשר על לבי, החופשיים הציונים-הכופרים בד' ובתורתו של ימינו באיזה גדר הם?

  ביאור הברכה מבואר במפרשים: כי וכל המינים כרגע יאבדו הכונה היא על אלו הכופרים בהשי"ת. והדבר ידוע את אשר מרן זי"ע זעק והתריע פעמים רבות כי בברכת "ולמלשינים" נכללים הציונים, כפי שכותב במר לבבו (ויוא"מ סי' קפב) בזה"ל, היכא שהמדובר הוא ממינים ואפיקורסים מפורסמים וגם מסיתים ומדיחים שמעבירים מאות אלפים ורבבות מישראל מהתורה הקדושה וממלאים כל העולם במינות ואפיקורסות רחמנא ליצלן וכו', עליהם לא נאמר בשום מקום ללמד עליהם זכות. אף בתפלה בלחש בינו לבין קונו, שהרי אדרבה תקנו חכמינו ז"ל ברכות כח: ברכת ולמלשינים בשבילם!! עכל"ק

  וחוזר על הדברים בספרו על הגאולה סימן ס"ח בזה"ל: וזה וודאי "שהציונים" והמינים של זמנינו מסיתים את ישראל לשוב מאחרי ד' הרבה יותר מאפיקורסים בימי ר' גמליאל –שעליהם נתקן ברכת המינים – ע"כ.

  וכאשר אנו מתפללים ברכת ולמלשינים אנו מכוונים עליהם בכלליות כי כל אלו שהם בגדר מינים יאבדו מהר מהר מהר.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב