בצל המגעים: מרן הגר"ע יוסף תקף את נתניהו: "כפוי טובה"

על רקע הדיווחים על המגעים בין החרדים לליכוד הבוקר חושף אבי בלום בטורוכי מרן הגר"ע יוסף, שפך השבוע אש וגופרית על ראשו של נתניהו, אותו הגדיר "כפוי טובה", כשהוא מצמיד לאישיותו דימויים מעולם החי שלידם 'העז העיוורת', היא חיית מחמד. "אי אפשר לעצור אותו", התבטא השבוע אחד מבני הבית שהעריך כי לתחושות הללו, יינתנו 'הדים נרחבים' באחת הדרשות הקרובות.

גם כלפי הנשיא שמעון פרס, יש למרן טענות ומענות: "אנחנו בחרנו בו למרות שזו הייתה ממשלת ימין. ריבלין שאנו אוהבים בא לכאן וביקש תמיכה אבל תמכנו בפרס. למה עכשיו הוא לא אומר כלום על זה שמחרימים אותנו? איפה הכרת הטוב שלו?".

נתניהו מודע לעוצמת הזעם. הוא לא ממש סופר את החרדים בשלב זה, אבל מבין שייתכן מאוד ויזדקק להם בסיבוב הבא, ולכן הבטיח להילחם עד טיפת דמו האחרונה של סער, על העמדה המשמעותית האחרונה שעדיין לא הועברה לידי היריב, נכון לרגע ההבטחה.

בהמשך הטור כותב בלום עכי ראש-הממשלה ידע על איזה כפתור ללחוץ. לנגד עיניהם של הנציגים החרדיים התהוותה השבוע מציאות הרת אסון. אחרי שההלם הראשוני חלף וההישארות באופוזיציה הפכה לעובדה מוגמרת, החלו הנציגים החרדיים להחזיק אצבעות דווקא ליאיר לפיד: הם ייחלו והתפללו בכל ליבם, שלפיד ינצח את ליברמן ויכבוש את משרד החוץ. לדאבון ליבם, לפיד נכנע והסתפק באוצר, כך שלמרבה האירוניה, ההפסד הכמעט יחיד של לפיד במו"מ הקואליציוני, בא על חשבון החרדים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.