בצל המתיחות: אלפי חסידים ישהו באוקראינה בחג השבועות

על אף המתיחות השוררת במדינה, גם השנה יחגגו אלפי חסידים את חג השבועות באוקראינה – אצל קבריהם של הבעש"ט ורבי נחמן מברסלב. בארגון 'הצלה אוקראינה' נערכים בהתאם ומביאים רופאים וחובשים למז'יבוז' ולאומן כדי שיתנו מענה בשעת הצורך

מאות חסידים ואנשי מעשה מכל החוגים והמגזרים עושים את דרכם לעיירה מזיבוז' כדי לשהות על ציונו של הבעל שם טוב בחג מתן תורה יום ההילולא של הבעל שם טוב שנפטר בו' סיון חג השבועות ה-תק"ך.

חסידי ברסלב נוהגים לעלות לציונו של רבי נחמן באומן בחג השבועות, בימי חייו של רבי נחמן נהגו החסידים להתקהל אצל רבי נחמן בשלושה מועדים: ראש השנה, שבת חנוכה ושבועות, ואכן, בשנים האחרונות מחזירים עטרה ליושנה והקיבוץ בשבועות באומן גדל והולך לכדי אלפי אנשים.

הרב הלל כהן יו"ר הצלה אוקראינה מסר: "נראה שהמצב באוקראינה שעברה בחצי שנה האחרונה תהליך פוליטי ארוך וקשה שאף גבה דמים בנפש ובין היתר הותקפו יהודים תמימים בעיר הבירה קייב הולך ומשתפר, במיוחד לאחר הבחירות בהם זכה מועמד מרכזי ואוהב יהודים, ואילו המועדים הימניים קיצוניים והאנטישמיים קיבלו סך זניח מקולות הבוחרים ונראה שאוקראינה צועדת לדרך חדשה".

יש לציין שכבר השבוע פנו אל הצלה אוקראינה ממשרד הבריאות האוקראיני עם רצון לסדר את כל האישורים הנדרשים עבור האמבולנס של הארגון.

בהצלה אוקראינה כתמיד מדגישים לעשות ביטוח רפואי לחו"ל לפני הנסיעה ולא לשכוח להצטייד בתרופות למי שנצרך לכך.

בתמונה: אמבולנס הצלה אוקראינה בהיערכות במזיבוז'. צילום: סוכנות הידיעות "חדשות 24" IMG-20140117-WA0009

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.