בצל המתיחות בגולן: בן דהן סייר בגבול

סגן השר בן דהן התייחס לאיומים שהשמיע הרמטכ"ל האיראני ואמר: "על אף האיומים שהשמיע בימים האחרונים רמטכ"ל צבא איראן, פיקוד הצפון ממשיך במוכנותו. התרשמתי היום כי מפקדי וחיילי האוגדה הצפונית ערוכים לקדם פני כל ניסיון לפגוע באזרחי ישראל"

סגן שר הביטחון אלי בן דהן הגיע בסוף השבוע לסיור באוגדה 91 בגבול עם לבנון, וקיבל סקירה מודיעינית על המתרחש באזור ועל האתגרים העומדים על הפרק. את הביקור ליווה סגן מפקד אוגדת 91 אל"מ איברהים הישאם.

סגן השר בן דהן התייחס לאיומים שהשמיע הרמטכ"ל האיראני ואמר: "על אף האיומים שהשמיע בימים האחרונים רמטכ"ל צבא איראן, פיקוד הצפון ממשיך במוכנותו. התרשמתי היום כי מפקדי וחיילי האוגדה הצפונית ערוכים לקדם פני כל ניסיון לפגוע באזרחי ישראל".

בישראל, כזכור, מעריכים כי ירי 5 הרקטות לעבר רמת הגולן בסוף השבוע – ש-4 מהן נחתו בשטח ישראל – לא נבע מזליגה במסגרת מלחמת האזרחית הניטשת מעבר לגבול עם סוריה.

החשש נובע גם בגלל השעה החריגה יחסית – 5 בבוקר, גם בגלל העובדה שבזמן הירי לא הייתה לחימה מעבר לקו הגבול וגם בגלל כמות הרקטות. בישראל הבטיחו להגיב בתקיפות יותר להבא וגם בסוריה שלחו מסרים מאיימים ואף פנו לאו"ם בנושא:

צילום: אידית דרויאן

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.