בצל המתיחות: בכיר בג'יאהד נעצר

העצור, טארק קעדאן בשנות ה-40 לחייו, נעצר באזור ג'נין – ככל הנראה על רקע הכוננות הגבוהה במערכת הביטחון והחשש מפני פעולת נקם של הג'יאהד האסלאמי על חיסול אנשיו והשמדת מנהרת הטרור בעזה

כוחות צה"ל עצרו הלילה בכיר בארגון הטרור הג'יאהד האיסלמי ביהודה ושומרון.

העצור, טארק קעדאן בשנות ה-40 לחייו, נעצר באזור ג'נין – ככל הנראה על רקע הכוננות הגבוהה במערכת הביטחון והחשש מפני פעולת נקם של הג'יאהד האסלאמי על חיסול אנשיו והשמדת מנהרת הטרור בעזה, לפני שבועיים. על-פי ההערכות, מנהיגי הארגון היושבים בדמשק כבר העבירו הנחיה להוציא אל הפועל פיגוע נקמה בטווח זמן מיידי.

מאז מוצאי השבת גברה המתיחות בעוטף עזה, ולאור זאת גם חילופי האיומים בין ישראל לג'יאהד. כזכור, מתאם פעולות הממשלה בשטחים אלוף יואב מרדכי סרטון וידאו חריג, שבו הזהיר כי "אנחנו ערים למזימה שהג'יאהד האסלאמי הפלסטיני רוקם נגד ישראל". לדבריו, הארגון "משחק באש על גבם של תושבי רצועת עזה ועל חשבון הפיוס הפנים פלסטיני והאזור כולו. אנחנו מייעצים להנהגת הג'יאהד האסלאמי בדמשק לנקוט זהירות ולשלוט בעניינים, כי אתם אלו שתשיאו באחריות", אמר מרדכי.

גם ראש הממשלה נתניהו הבהיר: אל תשתעשעו במחשבות לפגוע בנו".

גורמים בג'יאהד האסאלמי אמרו אתמול כי "האיומים של האויב לפגוע בהנהגת הארגון הם הכרזת מלחמה".

דובר חמאס, פוזי ברהום, הוסיף: "האיומים משקפים מצב של פאניקה ובלבול בישות הציונית מפני תגובה שלנו על פשע הפגיעה באנשי ההתנגדות הפלסטינים".

נזכיר שאתמול בבוקר פתח צה"ל בתרגיל נרחב בעוטף עזה, שיימשך עד ליום רביעי. במסגרת התרגיל ייראו כוחות וכלי רכב צבאיים ביישובי העוטף. מדובר צה"ל נמסר כי מדובר בתרגיל שתוכנן מראש, אבל אין ספק שנוכחות צבאית גדולה באזור, בתקופה רגישה שכזו, מרגיעה מעט את מפלס החרדות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.