בצל המתיחות: גלנט פירגן לכחלון

גלנט פירגן לכחלון: "אני מודה לשר כחלון על פעולותיו הרבות ביוקר המחיה, הבאות לידי ביטוי בתכניות הדגל "מחיר למשתכן" ו"נטו משפחה".

 

בצל המתיחות בין יו"ר כולנו משה כחלון לשר יואב גלנט, השתתפו השניים בחתימת הסכם גג בבאר יעקב, ההסכם יגרום לכך שהיישוב יגדל ל-100,000 נפש, פי 5 ממספר התושבים היום.

 

במסגרת הסכם הגג ישווקו ביישוב באר יעקב, המונה כיום 5,000 בתי אב, 11,635 יחידות דיור ו- 1.5 מיליון מ"ר שטחי מסחר ותעסוקה. בתום ישום הסכם הגג מספר בתי האב ביישוב יזנק ל- 25,000.

 

שר האוצר, משה כחלון אמר: "אנחנו מכפילים את המדינה. במסגרת הסכמי הגג הכפלנו את אופקים, הכפלנו את אשקלון, הכפלנו את בית שמש והיום אנחנו מכפילים פי כמה את באר יעקב – אנחנו מכפילים את המדינה."

 

שר האוצר, משה כחלון, מנהל רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שמרון וראש מועצה מקומית באר יעקב, ניסים גוזלן, חתמו היום על הסכם גג בבאר יעקב. הטקס נערך במעמד ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

 

במסגרת ההסכם, רשות מקרקעי ישראל תשווק 3,200 יחידות דיור עד לסוף שנת 2017, במתחם 2 בשטח שהתפנה בעקבות העתקת מחנה צריפין. ב- 2018 ישווקו 3,700 יח"ד במתחם 1 (צריפין) ו- 837 יח"ד במתחם תלמים. כמו כן קובע ההסכם כי כל שיווק יחידות דיור חדשות יכלול 30% דירות קטנות לטובת הזוגות הצעירים.

 

על פי ההסכם, 10% מהקרקעות יוקצו כקרקע משלימה לטובת פרויקט התחדשות עירונית בשכונות הרצל ורמב"ם- השכונות הוותיקות בבאר יעקב. כמו-כן תתאפשר קרקע משלימה להתחדשות עירונית בהיקף של 10% מכלל יח"ד.

 

מועצת באר יעקב זוכה בשנים האחרונות לתנופת פיתוח גדולה כשב-1961 מנה היישוב 5,300 נפש בלבד. בעקבות פתיחת כביש 431 בשנת 2009 חל זינוק בקצב גידולה והתפתחותה של באר יעקב וכיום היא מונה כ- 20,000 נפש. לאחר השלמת הסכם הגג צפויה אוכלוסיית באר יעקב לגדול עד כ- 100,000 נפש. כמענה לגידול במספר התושבים ביישוב יוקמו 42 כיתות מעון, 66 כיתות גני ילדים, 264 כיתות בית-ספר יסודי ו- 9 כיתות חינוך מיוחד.

 

שר האוצר, משה כחלון המשיך ותיאר: "אנחנו מכפילים את המדינה. במסגרת הסכמי הגג הכפלנו את אופקים, הכפלנו את אשקלון, הכפלנו את בית שמש והיום אנחנו מכפילים פי כמה את באר יעקב – אנחנו מכפילים את המדינה. אנחנו מכינים את מדינת ישראל לעשרים השנים הקרובות מבחינת תכנון, תשתיות ועתודות קרקע. אנחנו נתכנן, נשווק, נבנה ונבנה ונבנה עד שמשבר הדיור ייפתר."

 

שר השיכון, יואב גלנט ניצל את ההזדמנות לשבח את השר כחלון חרף המתיחות בין השניים: ״באר יעקב היא פנינה במרכז הארץ, בעלת פוטנציאל פיתוח וצמיחה אדירים. הסכם הגג מאגד בתוכו מרכיבים רבים אשר יטיבו עם אזרחי מדינת ישראל המבקשים לקבוע ביתם במרכז הארץ.הסכם זה הינו נדבך מרכזי בכלל הפעולות של מטה הדיור ומשרד הבינוי והשיכון להורדה במחירי הדיור. אני מודה לשר כחלון על פעולותיו הרבות ביוקר המחיה, הבאות לידי ביטוי בתכניות הדגל "מחיר למשתכן" ו"נטו משפחה".

 

מנהל רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שמרון: "הסכם הגג עם באר יעקב הינו חולייה נוספת במאמצי רשות מקרקעי ישראל לייצר קרקע זמינה לשיווק בהיקפים גדולים בלב אזורי הביקוש. הסכמי הגג בשילוב תוכנית מחיר למשתכן של שר האוצר כחלון, מייצרים מענה ראוי וזמין למשבר הדיור."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.